Levadia võitis põnevuskohtumises Transi, Maardu sai ajaloolise võidu

Aleks Lesk
FCI Levadia jätkas võidukalt.
FCI Levadia jätkas võidukalt. Foto: Joakim Klementi

Premium liigas peeti täna neljanda vooru kohtumised, kus võidupunkte teenisid nii FCI Levadia, Viljandi Tulevik kui ka Maardu Linnameeskond.

Levadia ning Transi mäng algas kohe tasavägiselt, kuid mängu kontrollis pigem Levadia. Siiski seisis Narva kaitseliin kindlalt ning Levadial suuri võimalusi esimesel pooltunnil ei tekkinudki.

31. minutil tegi aga Abdoulaye Diallo karistusalas vea ning Evgen Budnik realiseeris sealt teenitud penalti viies Levadia 1:0 mängu juhtima. Kohe järgmisest rünnakust realiseeris Budnik hea söödu, saates palli ühe puutega tagumisse ristnurka ning Levadia oli poolajaks 2:0 mängu juhtimas.

Teisel poolajal suutis Trans aga järk-järgult mängu tagasi tulla ning vaikselt oma võimalusi luua. Mäng võttis suurema pöörde 85. minutil, kui lõpuks Transi surve vilja kandis ning Diallo oma vea parandas ja ühe värava tagasi lõi. Viimased minutid kulgesid Transi surve all, kuid Levadia võitis siiski kohtumise 2:1.

Maardu Linnameeskond võttis ajaloolise esimese võidu, kui koduväljakul alistati 1:0 FC Kuressaare. Mängu ainsa värava autoriks oli Vadim Aksjonov. Viljandi Tulevik alistas võõrsil 2:0 Tallinna Kalevi, väravate autoriteks olid Rainer Peips ja Tanel Lang.

Liigatabelit juhib Tallinna Levadia 12 punktiga, Tallinna Flora on teisel kohal olles kogunud samuti 12. punkti. Kolmandal kohal liigas on Paide Linnameeskond üheksa punktiga.