Putin andis Kersti Kaljulaidiga kohtumiseks rohelise tule (132)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Foto: Grigory Dukor / AP

Kreml kinnitas kolmapäeval Vene presidendi Vladimir Putini ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumise ettevalmistamist. Presidendi kantseleini ametlikku kinnitust ei ole jõudnud.

Ettevalmistuste alustamist kinnitas ajakirjanikele Kremli pressisekretär Dmitri Peskov, vahendas Interfax.

Eesti presidendi kantselei avalikustas märtsi lõpus, et president Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.

Kaljulaidi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe sõnul kantseleini Kremli ametlik vastus pole veel jõudnud. «Aega on veel piisavalt, võtame rahulikult. Kui vene poolelt tuleb ametlik soov ja kohtumine kinnitatakse, siis astume järgmised sammud omalt poolt,» ütles ta.

Kuigi Kaljulaid ütles 2017. aastal Eesti Päevalehele, et läheks Venemaale visiidile ainult siis, kui piirileping saab ratifitseeritud, siis täna tundub presidendi seisukoht olevat muutunud.

«Eks see kaalumise koht ongi, kas parem on oma väärtuste ja huvide eest seista kontakti omades või sellest hoidudes. Mulle tundub, et mõistlikum on rääkida, isegi kui on ette teada, et olulistes küsimustes on meil väga tugevad eriarvamused,» ütles Taavi Linnamäe ning lisas, et arutlusele tulevatest teemadest on veel vara rääkida.

Eesti ja Venemaa president kohtusid viimati 11 aastat tagasi

Viimati leidis Eesti ja Venemaa presidendi kohtumine aset 28. juunil 2008, kui Hantõ-Mansiiskis kohtusid president Toomas Hendrik Ilves ja tollane Venemaa riigipea Dmitri Medvedev. Kohtumine leidis aset soome-ugri rahvaste maailmakongressi raames.

Presidendid rääkisid tookord Euroopa Liidu ja Venemaa suhetest ning Eesti-Vene piirilepingust. Kuigi kohtumisest on möödas juba 11 aastat, on piirileping jätkuvalt ratifitseerimata.

Kommentaarid (132)
Copy
Tagasi üles