Homsetel liiklustalgutel rahustavad politseinikud liiklust mitmel pool Eestis

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Homme mõõdavad politseinikud kiirust ja rahustavad liiklust mitmel pool Eestis.
Homme mõõdavad politseinikud kiirust ja rahustavad liiklust mitmel pool Eestis. Foto: Mailiis Ollino

Homme toimuvad viiendat korda liiklustalgud. Politseinikud mõõdavad kiirust ja rahustavad liiklust üle Eesti paikades, mis liiklejad liiklustalgute kaardile probleemsetena märkisid.

"Iga aastaga panustavad inimesed liiklustalgutesse üha rohkem ja märgitakse rohkem kohti, kus korralikele liiklejatele kihutajad muret tekitavad," ütles politsei- ja piirivalveameti politseimajor Sirle Loigo. "Kui eelmisel aastal märgiti pigem kohti oma kodu vahetuses läheduses, siis sel aastal toodi rohkem välja tiheda liiklusega magistraale – Tallinnas Tammsaare ja Peterburi tee, Paldiski maantee ja Pärnus Ehitajate tee."

Kaardirakenduse www.liiklustalgud.ee kaudu saatsid inimesed pea 2000 teadet ohtlikest kohtadest, kus kaasliiklejad kipuvad gaasipedaali kuritarvitama. Loigo sõnul puudutab pea kolmandik teateid Tallinna murekohti, neljandik murekohti jäi Harjumaale, kümnendik oli Tartu maakonnas, neist omakorda pooled puudutasid Tartu linnas toimuvat.

"Rohkem kui pooltes teadetes märgiti, et probleem on pidev, samuti hommikust ja õhtust tipptundi. Öise aja tõi välja vähem kui viis protsenti teadetest," rääkis Loigo. "Maakondade lõikes laekus kõige vähem teateid saartelt."

Lisaks kiiruseületamisele anti teada muudest liiklusega seonduvatest murekohtadest, näiteks liiklusmärkide eiramisest ja valesti parkimisest.

"Loodan, et autojuhid peavad meie kõigi turvalisuse nimel piirkiirusest kinni ka kõigil järgnevatel päevadel," lisas Loigo. "Lubatud kiiruse ületamine on endiselt kõige levinud liiklusrikkumine, samas kaasnevad just suurel kiirusel toimunud liiklusõnnetustega kõige traagilisemad tagajärjed."

Selle aasta kolme kuuga on politsei tabanud üle 4500 kiiruseületaja, neist pea pooled linnades.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles