Tippettevõte hakkab kõrgharidust andma. Cleveroni akadeemia meelitab nime ja hüvedega

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Cleveroni juht Arno Kütt (vasakul) ja ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad toovad Cleveroni akadeemia õppeprogrammi juures esile, et rakenduskõrgharidust antakse tegutsevas ettevõttes päris probleeme lahendades. Kui praktikaosaga tegeldakse Cleveroni arendusbaasis, siis teooria õppimiseks muudetakse tänapäevaste infotehnoloogialahendustega koosolekuruum klassitoaks.
Cleveroni juht Arno Kütt (vasakul) ja ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad toovad Cleveroni akadeemia õppeprogrammi juures esile, et rakenduskõrgharidust antakse tegutsevas ettevõttes päris probleeme lahendades. Kui praktikaosaga tegeldakse Cleveroni arendusbaasis, siis teooria õppimiseks muudetakse tänapäevaste infotehnoloogialahendustega koosolekuruum klassitoaks. Foto: Marko Saarm

Tasuta kõrgharidust pakuvad Eestis ka avalik-õiguslikud ülikoolid. Kõik muud hüved, mida sügisel alustav Cleveroni akadeemia oma 20 tudengile lubab, on aga sedavõrd tavatud, et ajendasid ettevõtet ajastama pressiteate väljasaatmise 2. aprilliks, et see naljakuu esimesel päeval asjatult segadust ei tekitaks.

5500-eurose õppemaksu katmine, tasuta lõuna ja majutus, 400 eurot stipendiumi kuus – selle pakme saavad endale need 20 tudengit, kes sügisel Cleveroni ja Mainori ettevõtluskõrgkooli robootikatarkvara arenduse õppekava nimekirja pääsevad. Kolme aasta järel peaksid nad vastu võtma rakenduskõrgharidust tõendava diplomi. Et eriala on atraktiivne, Cleveron ligitõmbav nimi ning sotsiaalsed garantiid peaksid võimaldama muretut toimetulekut, loodab Cleveroni juht Arno Kütt, et kandidaatide arv on kolmekohaline.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles