Maailma pikimal suusamaratonil startinud parim eestlane oli rajal ligi 25 tundi, norralastele viisikvõit

Toimetas Silver Tabo
Red Bull Nordenskiöldsloppet suusamaraton.
Red Bull Nordenskiöldsloppet suusamaraton. Foto: Red Bull Nordenskiöldsloppet / Facebook

Nädalavahetusel toimus Rootsis maailma pikim suusamaraton, 220 km pikkuse võistlusdistantsiga RedBull Nordenskiöldsloppet.

Tänavusel võistlusel lõi teiste seas kaasa neli eestlast, kellest kolm jõudsid ka finišisse. Parimana sai distantsi 24 tunni 40 minuti ja 27 sekundiga läbinud Raul Zirkel 335 lõpetaja seas 308. koha. Tauno Antsmäe läbis 220 km ajaga 26:30.30 ning teenis kokkuvõttes 328. positsiooni. Andres Blank lõpetas Anstmäest kaks kohta tagapool ajaga 26:54.40.

Tarmo Rei jättis võistluse pärast 158 km vaheajapunkti (11:58.37) pooleli.

Katsumusel võidutses norralane Andreas Nygaard (11:49.09), kes edestas napilt finišispurdis kaasmaalast Oeyvind Moen Fjeldi (11:49.10). Norralastele tagas kolmikvõidu ajaga 12:00.20 lõpetanud Vegard Vinje. Ka neljas ja viies finišeerija oli pärit Norrast ehk vastavalt Petter Eliassen (12:08.20) ja Daniel Strand (12:08.43).