Vägev: Jörgen-Matthias Talviku kihutas EM-sarja avaetapil hõbedavääriliselt

Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

Sel nädalavahetusel hakkasid Hollandis Valkenswaardi krossirajal EMX125 klassi Euroopa meistrivõistlused. Vägeva hooaja alguse tegi Pärnu motoklubi sportlane Jörgen-Matthias Talviku, kes etapi kokkuvõttes teenis teise koha punktid.

Avasõidu teisena lõpetanud Talviku suutis teise sõidu stardist hästi minema saada ja pääses kohe esiviisikusse. Seal sai ta paar möödasõitu teha ja tõusta teiseks. Sõidu keskel loovutas pärnakas küll ühe koha Tom Guyonile, ent viimastel ringidel hoidis ta selja taga avasõidu võitjat Mattia Guadagninit ja ületas lõpujoone kolmandana. Sõidu võitis Guyon, teisena lõpetas Kay De Wolf.

Etapi kokkuvõttes pälvis Talviku 42 punktiga teise koha. Esikoha sai 43 silmaga Guadagnini ja kolmas oli 39 punktiga Guyon.

Mõõduvõtul kihutas 40 krossipoissi.

Samal krossirajal toimus MXGP klassi maailmameistrivõistluste kolmas etapp, kus Pärnu motoklubi esindaja Harri Kullas tuiskas nii esimeses kui teises sõidus 15ndana finišisse. Kokkuvõttes sai ta 12 silmaga 14. koha. Sarja kokkuvõttes on Kullas 21. kohal.