Viiberi hooaeg lõppes Tšehhi võrkpalliliigas põnevalt

Margus Martin
Robert Viiberi (tõstel) teenistuslehel on lõppenud hooaja järel märge kahest välisliigast: Portugalist ja Tšehhist. Foto: Miloš Mužik

Rakverest pärit sidemängija Robert Viiberi võistlushooaeg Tšehhi võrkpalli meistriliigas kulmineerus veerandfinaalmängudega.

Kaheksa tugevama hulgas läks Viiberi koduklubi Odolena Voda Aero kokku põhiturniiril teise koha saanud Libereci Duklaga.

Kolme võiduni mängitud seeria avamatši võitis Liberec 3:1 ja teise omakorda 3:1 Odolena Voda. Kolmandas kohtumises saavutas favoriit selge 3:0 ja neljandas raske 3:2 paremuse. Seejuures juhtis Viiberi meeskond otsustavas mängus kodusaalis geimidega 2:0, kuid mullune pronksiklubi võttis ennast kokku, tõi pöörde ning lunastas võiduga pääsu poolfinaali.

Odolena Voda tegi võrreldes eelmise hooajaga siiski tubli sammu edasi, sest aasta tagasi leppis meeskond Tšehhi liigas viimase, 12. kohaga.

"Tugevam meeskond võitis," lausus Robert Viiber veerandfinaalseeria kokkuvõtteks. "Meil olid väga head võimalused, et see seeria isegi võita, aga meie meeskonna pink oli lühem ja mängijatel vähem kogemusi. Olen õnnelik, et tegime vastaste elu raskeks."

205 sentimeetrit pika sidemängija sõnul on hooaeg tema jaoks nüüd läbi. Koju õnnestub palluril naasta arvatavasti uue nädala alguses.

Ehkki Odolena Voda näitas üles huvi rakverlasega koostööd pikendada, ei pruugi Robert Viiber tuleval hooajal samas klubis jätkata. "Plaanin kuskile mujale minna ja sammu edasi teha," lausus ta.