Tallinnas toimus koolinoortele suunatud jalgpalli osavusfestival

Tallinna osavusfestivalil osalejad
Tallinna osavusfestivalil osalejad Foto: Kertu Tutk

EJLi jalgpallhallis toimunud Tallinna Rimi jalgpalli osavusfestivalist võttis osa 158 last kaheksast pealinna koolist. Kokku võttis 24 võistkonda omavahel mõõtu palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses, teatas jalgpalliliit.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses võttis üsna kindla esikoha Pae Gümnaasiumi esindus 29 punktiga. Järgnenud kohtadele käis viimase alani tuline heitlus ja lõpuks sai teise koha Tõnismäe Reaalkooli I võistkond 23 punktiga ning kolmandaks tuli Linnamäe Vene Lütseumi I võistkond 22 punktiga. Esikolmikule järgnesid Nõmme Põhikool I (22 punkti), Tõnismäe Reaalkool II (20), Rahumäe Põhikool (15), Linnamäe Vene Lütseum II (10), Merivälja Kool I (10), Merivälja Kool II (9) ja Nõmme Põhikool II (6).

Vanemas vanuserühmas, 4.-5. klasside arvestuses oli osavaim Linnamäe Vene Lütseumi I võistkond, kes teenis kokku 45 punkti. Teisele kohale tuli Pae Gümnaasium, kogudes 34 punkti. Kolmas ja neljas koht kuulusid vastavalt Rahumäe Põhikool II võistkonnale 32 punktiga ning Tõnismäe Reaalkool II võistkonnale 28 punktiga. Neile järgnesid Püha Johannese Kool (27 punkti), Merivälja Kool I (25), Tõnismäe Reaalkool I (25), Nõmme Põhikool I (24), Õismäe Gümnaasium (24), Ehte Humanitaargümnaasium (17), Nõmme Põhikool II (12), Linnamäe Vene Lütseum II (12), Merivälja Kool II (12) ja Rahumäe Põhikool I (4).

Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Harjumaal ja Viljandimaal. Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab «Jalgpall kooli!» kodulehelt.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat kooli, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sante, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.