Noorte elektrikute võistlus kutsekoolis on lõppenud, telesaade veel valmib

Kaie Mölter
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi kutseõppekeskuses peeti võistlus "Parim elektrik 2019".
Viljandi kutseõppekeskuses peeti võistlus "Parim elektrik 2019". Foto: Elmo Riig

26.–28. märtsini kestis Viljandi kutseõppekeskuses võistlus "Parim elektrik 2019", millel panid oma teadmisi ja oskusi proovile õpilased kaheksast Eesti kutsekoolist. Võistlusest valmib telesaade.

Viljandi kutseõppekeskuse ehitusõppeosakonna juht Rein Kalda jäi mõõduvõtuga rahule. "Kartsin, kuidas kogu võistlus ja eriti uus olukord filmimeeskonnaga välja tuleb. Aga kõik õnnestus ja ma olen selle üle väga rõõmus. Mul on hea meel, et võistlejad said kolme päevaga omavahel tuttavaks ja suhtlesid nagu vanad sõbrad. Ei ole hapusid nägusid, eks see juba näita midagi ja tõsta tuju," lausus ta.

See, et viimase päeva tegevused leidsid aset telekaamerate ees, lisas võistlusolukorda rohkesti põnevust. Võistlust saab vaadata ja võitja tehakse teatavaks saatesarjas "Noor meister", mis on sel kevadel ETV2 ekraanil. Sel laupäeval läheb eetrisse teine osa, kus võistlevad kokad. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole.

Elektrikute kutsemeistrivõistlus oli individuaalne ja igast koolist võis osaleda üks võistleja. Võistlustulle asusid Tartu kutsehariduskeskus, Viljandi kutseõppekeskus, Tallinna polütehnikum, Ida-Virumaa kutsehariduskeskus, Tallinna Lasnamäe mehaanikakool, Tallinna Kopli ametikool, Pärnumaa kutsehariduskeskus ja Pärnu Saksa tehnoloogiakool. Ettevõtmine sai teoks Eesti elektritööde ettevõtjate liidu, Electrumi, Leonhard Weiss Eesti ja Viljandi kutseõppekeskuse toel.

Elektriku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes elektriku õppekava alusel. Võistluse eesmärk on tutvustada kutsehariduse võimalusi, vahetada kogemusi, innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi ning anda õpilastele võimalus end proovile panna.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles