Silver Tabo
Rudy Fernandez.
Rudy Fernandez. Foto: TOLGA BOZOGLU / EPA

Korvpalli Euroliigas võitis juba koha play-off'is taganud Hispaania klubi Madridi Real hispaanlase Rudy Fernandeze jalustrabavast koos lõpusireeniga tabatud kaugviskest tulemusega 74:73 võõral väljakul Ateena Panathinaikose.

Avaveerandi 18 punktiga (14:32) kaotanud Madridi Real suutis poolajapausiks kaotusseisu vähendada 12 punkti peale ning oli viimase neljandiku eel vaid kuus punkti taga. Ehkki viis minutit enne lõpuvilet juhtis kodumeeskond skooriga 71:60, siis Hispaania tippklubi oli tasapisi haaramas mänguohje enda kätte. Et aga kohtumise võitja otsustab niivõrd hullumeelne sireenivise, ei näinud unes ka kõige optimistlikumad korvpallifännid.

Võitjate parimana kogus Walter Tavares kaksikduubli, kui viskas 14 punkti ning võttis maha 16 lauapalli, seitsmest kaugviskest kolm tabanud päästeingel Fernandez lisas 13 silma. Panathinaikose resultatiivseimatena tõid Keith Langford ja Nick Calathes võrdselt 14 punkti.

Oma hooaja eelviimase mängu Euroliigas pidanud Eesti koondislase Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife jäi võõrsil koguni 45 punktiga (55:90) alla Tel Avivi Maccabile. Algviisikus alustanud Vene arvele kogunes 15 minutiga kaks punkti, üks lauapall ja üks pallikaotus. Võitjate parimana viskas Alex Tyus 20 punkti, Kanaari saarte meeskonnas jõudis ainsana kahekohalise punktisaagini 11 silma kogunud DJ Strawberry.

Liigatabelis asub Real (22 võitu ja 7 kaotust) 16 meeskonna konkurentsis kolmandal kohal. Panathinaikos (15-14) on seitsmes, Maccabi (14-15) üheksas ja Gran Canaria (8-21) 14. positsioonil. Viimases voorus läheb Vene koduklubi järgmisel reedel võõrsil vastamisi üldarvestuses 11. real paikneva Müncheni Bayerniga.