Silver Tabo

Olybet Eesti-Läti meeste korvpalliliiga veerandfinaali avamängus sai TalTech koduväljakul võitluslikus mängus tulemusega 87:81 jagu Läti meeskonnast Ogre.

Taltech võitis avaveerandi viie punktiga (24:19), kuid läks poolajapausile kõigest kahepunktilises eduseisus. Mängu teises pooles jätkus võrdsete heitlus, kuid mõlemad veerandajad napilt võitnud kodumeeskond sai lõpuvile kõlades tunda võidurõõmu, kui teenis kuuepunktilise võidu.

TalTechi parimana viskas väljakult teele saadetud üheksast viskest seitse tabanud Toomas Raadik 23 punkti, neli kaugviset läbi korvirõnga toimetanud Gregor Arbet toetas teda 16 silmaga ning Jaan Puidet 15 punktiga. Ogre resultatiivseimaks kerkis samuti 23 punktiga Edgars Lasenbergs.

Kahe mängu kokkuvõttes rohkem punkte viskav meeskond pääseb nelja meeskonna osalusel Tallinnas Saku suurhallis peetavale finaalturniirile. Korduskohtumine on kavas laupäeval kell 19 Ogres.

Pärnu näitas Ventspilsile hambaid

Suurüllatuse lävel oli viimasena play-off'i pääsenud Pärnu meeskond, kes võitis poolaja koduväljakul põhiturniiri võitja Ventspilsi vastu skooriga 46:38, kuid pidi lõpuks tunnistama siiski Läti esiklubi 83:80 paremust.

Kodumeeskonna kasuks viskasid Henri Wade-Chatman ja Saimon Sutt võrdselt 17 punkti, misjuures Sutt tabas kuuest teele saadetud kaugviskest neli. Ventspilsi parimana tõi Rihards Lomazs 16 silma.

Selle paari korduskohtumine on kavas pühapäeval algusega kell 17 Ventspilsis.