Roland Poom ja Ken Järveoja said Korsika ralli testkatselt hea tunde

Merly Raudla
Roland Poom (vasakul) ja Ken Järveoja.
Roland Poom (vasakul) ja Ken Järveoja. Foto: Andre Lavadinho/m-sport/jwrc

Tänavuse MM-hooaja teine JWRC klassi etapp sai alguse neljapäeva hommikul, kui alustuseks sõideti 5,39 kilomeetri pikkune testkatse.

JWRC sarja teised mehed, Rakverest pärit Roland Poom ja Ken Järveoja (Ford Fiesta MK8 R2T), läbisid testkatse kahel korral ning said kirja juunioride arvestuse kümnenda resultaadi.

Kohe esimese ringi eel olid Poom ja Järveoja enne katse starti sunnitud teenindusse tagasi pöörduma, sest nende autos lõpetas töö sidevahend, mis aitab katse ajal juhil ja kaardilugejal teineteisega suhelda.

Pärast probleemi lahendamist läbiti esimesed 5,39 kilomeetrit Korsikal ajaga 4.31,2, mis oli JWRC arvestuses viies. Teisel läbimisel parandati aega ligi kahe sekundi võrra ning saadi kirja 4.29,4, mis andis kokkuvõttes kaheksanda koha.

"Shakedown sujus üldjoontes okeilt. Enne esimese ringi starti pidime servisesse tagasi minema, sest side lõpetas enne katse starti töötamise. Esimesel ringil oli tegelikult tunne kohe päris hea. Kahjuks saime ainult kaks ringi sõita, sest aeg sai otsa. Alustame homme rallit jälle omas tempos ja proovime päeva peale seda tõstma hakata. Eesmärk on õppida võimalikult palju ja nautida rallit," rääkis Poom enne elu esimest asfaldirallit.

Korsika ralli pidulik avamine toimub täna õhtul ning JWRC hooaja teine MM-ralli saab Eesti aja järgi alguse reede hommikul kell 9.29. Reedel sõidetakse ilma lõunase hoolduspausita kuus kiiruskatset ning läbitakse 121,82 katsekilomeetrit.