Belchatow tuli play-off’is keerulisest seisust välja, aga kaotas

Kris Ilves
Renee Teppan rünnakul.
Renee Teppan rünnakul. Foto: Mateusz Slodkowski / ZUMAPRESS.com

Eesti võrkpallikoondise diagonaalründaja Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra alustas Poola meistrivõistluste play-off’i kaotusega, jäädes eile veerandfinaali avamängus võõrsil 2:3 (22:25, 20:25, 29:27, 25:21, 11:15) alla Jastrzebski Wegielile.

25-aastane Teppan sekkus mängu episoodiliselt, kui realiseeris neljast tõstest kolm ja virutas ühe serviässa ehk tema arvele kogunes neli punkti. Belchatowi resultatiivseim oli nurgaründaja Milad Ebadipour, kelle arvele kogunes 23 punkti. Üleplatsimeheks kerkis Jastrzebski diagonaalründaja Dawid Konarski 33 silmaga.

Tutvu mängu statistikaga siin.

Kui Belchatow saavutas põhiturniiril 14 võidu ja kümne kaotusega (38 punkti) kuuenda koha ja pääses viimasena play-off’i, siis Jastrzebski oli 17 võidu ja seitsme kaotusega (50 punkti) kolmas. Põhiturniiri kaks parimat – Kedzierzyn-Kozle ja Varssavi ONICO – lunastasid otsepääsme poolfinaali.

Kahe võiduni peetava Belchatowi ja Jastrzebski veerandfinaali teine kohtumine leiab aset eeloleval laupäeval Belchatowi kodus. Selle paari võitja kohtub poolfinaalis Varssavi meeskonnaga.

Meistrite liigas on Belchatow jõudnud nelja parema hulka, kus kohtub kodus-võõrsil süsteemis Itaalia tippu kuuluva Civitanova Cucine Lubega. Paari avamäng toimub järgmisel kolmapäeval Poolas, korduskohtumine nädal hiljem Itaalias.