Tapa käsipallitiim tõusis kuuendaks

Merly Raudla
SK Tapa mängija Vahur Oolup.
SK Tapa mängija Vahur Oolup. Foto: Marko Saarm

Meeste meistriliiga eelviimases voorus enne veerandfinaale alistas SK Tapa võõral väljakul 27:22 (16:11) HC Viimsi/Tööriistamarketi.

HC Viimsi/Tööriistamarket ja SK Tapa juhtisid pikalt vaheldumisi, kuniks võõrustajate 6:5 eduseisul tegi Tapa 5:0 vahespurdi ja läks Vahur Oolupi tabamusest 18. minutil 10:6 juhtima. Enne vaheajavilet tabas Endrik Jaanis kaks korda järjest ja Tapa oli ees juba 16:11.

Viimsilased ei kavatsenud hooaja viimast kodumängu nii lihtsalt käest anda. Riietusruumist tulles asuti jõudsalt vahet vähendama, eriti heasse hoogu sattus Mihkel Vaher, kelle täpsest viskest tuli 43. minutil viik 19:19. Võimalusi oli enamakski, aga voorust vooru häid tõrjeid esitav Mikola Naum tapalaste väravasuul peatas kaks karistusviset.

Tõhus tagaajamine sai valusa löögi, kui seisul 20:20 lubas Viimsi vastasel visata kuus vastuseta väravat ning Tapa näpsas 27:22 võidu, tõustes veerandfinaali viivale kuuendale kohale.

Oolup tabas kaheksa ja Ivary Volkov viis korda, kaotajatel jäi viis väravat Vaheri ja Mart Kallaspooliku arvele.

Tuleval neljapäeval võõrustab Tapa meistriliiga viimases voorus Aruküla/Audentese meeskonda.