Silver Tabo
Adam Yates.
Adam Yates. Foto: Mario Stiehl / imago/Mario Stiehl

Seitse päeva kestva Kataloonia velotuuri 25 km pikkuse lõputõusuga kolmanda etapi (179 km) võitis haaravas finišiheitluses britt Adam Yates (Mitchelton–Scott) ajaga 5:02.18.

Talle järgnesid kolumblane Egan Bernal (Team Sky), kaasmaalane Dan Martin (UAE Team Emirates) ja teine kolumblane Nairo Quintana (Movistar).

Üldliidrina jätkab belglane Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), kes edestab 23 sekundiga Martinit ja 27 sekundiga Yatesi.

Ainsa eestlasena Kataloonia velotuuril kaasa lööv Tanel Kangert (EF Education First) ületas finišijoone üksi, kui teenis 162 lõpetaja seas 58. koha (+7.39).

Esimesel etapil 100. koha teeninud ja eile 53. koha saanud 32-aastane Kangert parandas kohta ka üldarvestuses, tõustes 54. positsioonilt 51. reale (+8.16).

Homme on Kataloonia velotuuril kavas 150,3 km pikkune mägine etapp, mis lõpeb samuti lõputõusuga ning mille jooksul tuleb ületada kolm esimese kategooria tõusu.