Serviti vajab vaheturniiri võiduks vähemalt viiki Kehra vastu

Eston Varusk Serviti väravas tegi ka seekord väravas suurepärast tööd. FOTO: Helin Potter Foto: Helin Potter

Eesti meistriliiga vaheturniiri eelviimase kohtumise pidas Põlva Serviti kodusaalis HC Tallinna vastu. Pärast tasavägist avapoolaega võeti kindel võit 27 : 21.

Otsepääsu meistriliiga poolfinaali oli Serviti taganud juba enne kohtumist HC Tallinnaga ja vaheturniiri võiduks vajab Serviti nüüd mininaalselt viiki teise poolfinalisti HC Kehra / Horizon Pulp&Paperi vastu. Oluline omavaheline kohtumine peetakse 3. aprillil Kehra spordihoones.

«Vastase read olid täna hõredad, kuid sellest hoolimata olime esimesel poolajal pealinlastega hädas. Tegime palju praaki: valesöödud, pallikaotused. Teisel poolajal saime mängu toimima ja kuna vastase pink oli erakordselt lühike ja varasemates kohtumistes meile palju peavalu põhjustanud Robin Oberg ei olnud Põlvasse sõitnud, saime vajalikud võidupunktid tabelisse kirja. Nüüd on ees veel otsustav kohtumine Kehraga,» võttis äsja 35. sünnipäeva tähistanud ja ka seekordses kohtumises imelisi tõrjeid teinud väravavaht Eston Varusk kohtumise pealinlastega kokku.

Väravatevaeselt alanud mängu esimene poolaeg kulges kui Eesti klassikas tuntud «Pisuhänna» peategelaste Vestmanni ja Piibelehe omavaheline suhtlus. Ikka kord Serviti peal ja Tallinn all ning vastupidi. Ka poolajale minnes suutis vastane välja võidelda viigiseisu, kuigi Serviti oli avalpoolajal eduseisus ning oli ka vastase ees peaaegu 10 minutit väravat lukus hoidnud. Kohtumine läheb selle hooaja väravatevaesema avapoolaja edetabeli tippu.

Kohtumise teisel poolajal pani Serviti oma kogemused ja ka pikema pingi maksma ning liikus vaikselt, kuid stabiilselt vastasel eest ära. Kuigi võitlust jagus, ei muutunud pealinlased enam ohtlikuks.

Väravatega panustasid Serviti mängijad järgmiselt: Henri Sillaste 6, Ülljo Pihus 5, Martin Grištsuk ja Henri Hiiend 4, Anatolii Chezlov 3, Mathias Rebane ja Alfred Timmo 2, Indrek Neeme 1.