Töölaadal pakutakse tööd vähenenud töövõimega inimestele

60+
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus .
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus . Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Neljapäeval, 28. märtsil  toimub Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses töölaat, kus kohale tulnud tööandjad pakuvad tööd vähenenud töövõimega inimestele ning soovijad saavad pakutavat tööd kohapeal ka ise järgi proovida. 

„Hea meel on tõdeda, et järjest rohkem ettevõtteid on valmis erivajadusega inimesi tööle võtma ja seda väga erinevatest valdkondadest,“ kommenteeris Astangu Keskuse tööhõive ja sotsiaaltöö talituse juht Minni Sirge tööturul toimuvat muutust.

„Erivajadusega töötja rikastab teiste töötajate maailmapilti - annab juurde uusi kogemusi ja huvitavaid jututeemasid ning kindlasti suurendab ka inimeste empaatiavõimet,“ tõi Sirge välja ühe positiivse muutuse kogu töökeskkonnas.

Neljandat korda toimuval vähenenud töövõimega inimestele mõeldud töölaadal on tavapärase töömessi formaadi asemel rõhk pakutavate tööde kohapeal läbikatsetamisel. Kohapeal tööde järgi proovimine annab tööotsijale parema aimduse, kas töö talle meeldib ja sobib. Samuti saab tööandjalt vahetut tagasisidet, kas tal on selles valdkonnas võimalust tööle saada või vajab veidi täiendamist ja juhendamist.

„Jääb ära interneti teel töökuulutuste otsimine, CV saatmine ning küsimustele vastuste ootamine, mis tihti võib erivajadusega inimesele isesivalt keeruliseks osutuda,“ lisas Sirge.

Isegi kui kohe töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda ka tööpraktikale ja selle käigus oma töösoovis ja oskustes veenduda. Tööde läbikatsetamine muudab tööotsija ja tööandja omavahelise suhtlemise lõbusamaks ja kaasahaaravamaks ning seeläbi on ka kergem saavutada kontakti.

Näiteks ISS Eestil on plaanis prügiloopimise mäng, Ragn-Sellsil on plaanis prügi sorteerimine õigesse konteinerisse ning Swedbank ja Häirekeskus tutvustavad programme, mida kasutavad oma igapäevatöös. Ka teised ettevõtted viivad läbi mõne käed-külge tegevuse, kus tööotsija saab ennast proovile panna. Nii saab tööotsija ka enesekindlust juurde ja leida võimalusi ametil, mille peale ta varem ei tulnud või ei julgenud proovida.

Sel aastal on oma osalusest teatanud 15 asutust. Üritus on tasuta ning töölaata korraldab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus koostöös Eesti Töötukassaga. Töölaat kestab kella 11-14.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles