Järelvaadatav: 19-aastane ründaja tõi Juventusele järjekordsed võidupunktid

Postimees Sport

Kaheksandat järjestikust Itaalia meistritiitlit jahtiv Torino Juventuse jalgpalliklubi alistas Serie A 29. vooru lahingus koduväljakul Empoli tulemusega 1:0.

Kohtumise ainsa tabamuse eest hoolitses 72. minutil Moise Kean. Äsja ka koondisesärgis jala valgeks saanud 19-aastane Elevandiluuranniku juurtega itaallane sekkus lahingusse Empoliga kõigest kolm minutit enne väravat. Tegu oli Keani kolmanda liigaväravaga sel hooajal.

Juventuse edu ühe mängu vähem pidanud Napoli ees on nüüd 18 punkti. Empoli asub jätkuvalt 25 silmaga 17. positsioonil, kuid kaks viimast mängu võitnud Bologna võib pühapäeval mööduda. Heitlus liigasse püsimajäämise nimel on vingem kui võitlus meistritiitli eest.

Enne mängu:

Kahe nädala eest libastunud ja liigahooaja esimese kaotuse saanud Juventus on kogunud 75 punkti, edestades lähimat jälitajat Napolit suisa 15 silmaga. Empoli heitleb liigasse püsimajäämise nimel, olles 25 punktiga esimesena joone peal, ent lähikonkurent Bolognal on üks punkt vähem.

Juventust ei saa Empoli vastu aidata viiekordne maailma parim jalgpallur Cristiano Ronaldo, sest portugallane sai koondise eest mängides vigastada. Lisaks jäävad võõrustajate poolelt erinevatel põhjustel eemale Andrea Barzagli, Douglas Costa, Juan Cuadrado ja Sami Khedira.