Pärnu võrkpalliklubi seljatas kolmandat korda Saaremaa ja pääses finaali!

Märt Pilme
, reporter
Saaremaa - Pärnu
Saaremaa - Pärnu Foto: Irina Mägi

Pärnu võrkpalliklubil oli täna võimalus kindlustada pääs Eesti meistrivõistluste finaali, kui 2:0 eduseisus jahiti Saaremaal sealse tiimi vastu kolmandat võitu.

Saaremaa võitles avageimis välja kiire edu (9:5), ent pärnakad ei jätnud jonni ja püsisid kannul (14:16). Taavet Leppik tõi kahe serviässaga Pärnu punkti kaugusele (18:19), ent lõpus osutusid teravamateks saarlased, kes võitsid esimese 25:22.

Teises geimis jäid suvepealinlased 3:6 taha, ent Avo Keele minutilise mõttepausi järel viigistati seis 11:11. Ühel pulgal oldi ka seisul 16:16 ja 22:22. Siis lõi Siim Põlluäär palli pikaks ja järgmisel rünnakul teenisid pärnakad blokipunkti. Pärnakatel oli geimpall, aga Chizoba Neves Atu ei suutnud palli maha lüüa. Teiselgi katsel põrutas eelmises matšis 46 silmaga säranud Atu auti (24:24). Siiski suutis Pärnu teise 26:24 võita ja seisu 1:1 viigistada.

Kolmandas geimis jagati esimesed kümme silma võrdselt (5:5), ent seejärel panid uue käigu sisse pärnakad, kes pääsesid viiega ette (13:8). Lõpp läks taas põnevaks: saarlased tulid kahe punkti kaugusele, kuid raskest positsioonist Atu pommrünnak ja Atvars Ozolinsi hanitamine viis pärnakad neljaga ette (20:16). Geimi lõpetas vaid servima toodud Karl Lillese äss (25:21)!

Neljandat geimi alustas Pärnu suurepäraselt: 6:2 ja geimi keskel juba 18:10! Saaremaa oli liimist lahti, pärnakad seevastu kõmmutasid rünnakul ühe palli teise järel maha ja blokiski panid vastastele alatasa "seina ette". Tugevamas ei tekkinud enam kahtlustki: Pärnu võitis viimase 25:15.

Tiitlikaitsja Saaremaa nulliga alistamine oli üllatus Pärnu peatreenerilegi. "Kihlveokontorites oleks ilmselt sellisele pakkumisele kõige suurem koefitsient olnud," tõdes Keel.

"Esimesed kaks geimi mängisime tegelikult sisuliselt ilma diagonaalita, kolmandas geimis saime diagonaali taha. Eks see ole psühholoogias kinni, vahepeal õnnestub tal ennast paremini mobiliseerida," kommenteeris Keel Atu mängu.

Kui tihtipeale on kangelane see, kes toob kõige rohkem punkte, tuleb tänase mängu põhjal esile tõsta Silver Maari, kes oli triumfi võti. Libero tegevus kaitses oli märkimisväärne. Ära ei saa unustada sidemängija Martti Keeltki.

Pärnu tegi täna ühtlaselt skoori: Atu tõi 17 (+5), Toms Švans 15 (+12), Ozolins 15 (+13), Leppik 12 (0) ja Tamar Nassar kümme (+9) silma. Meie mehed teenisid koguni 17 blokipunkti (Švans kaheksa!), vastased üheksa. Pärnakad lõid viis serviässa, saarlased ühe. Rünnakuprotsent oli Avo Keele juhendatavatel 41, Urmas Tali hoolealustel 39. Vastuvõttki meile: 65 vs. 58 protsenti.

Finaalis mängib Pärnu Tartu ja Rakvere vastasseisu võitjaga. Praegu juhib Tartu 2:1.