Tallinnas Sõle spordihoones toimus täna piltlikult öeldes mäng elu ja surma peale. Enne Pärnu Sadama ja Tallinna Kalevi/TLÜ matši oli seis lihtne: kes võidab, pääseb play-off'i, kaotajale on Eest-Läti ühisliiga läbi.

Pärnu alustas koosseisus Siim-Markus Post, Henri Wade-Chatman, Mihkel Kirves, Demetre Rivers ja Justin Alston.

Matš algas pärnakatele kurjakuulutavalt: esimese kolme minutiga jäädi kümnega taha ja avaperioodi lõpus oli kaotusseis 15 silma (23:38). Kalevlased tabasid ulmelised 38 silma 71protsendilise visketabavuse juures (kolmesed 5/6).

Teine periood oli vastupidine: Pärnu alustas 11:0 spurdiga ja tuli mängu tagasi (34:38). Kalev kosus ja võitis poolaja 53:42. Suvepealinlastele tegid kurja vastaste pikad: Michael Kyre Buchananil oli poolajaks 11 minutiga kogutud 15 punkti ja 11 lauapalli. Janar Talts toetas teda 11 silmaga (visked 4/4).

Pikemalt puhkepausilt naasis paremini kodumeeskond, kes alustas 7:2 spurdiga ja pääses 16 silmaga ette (60:44). Kolmanda veerandaja keskel pani Pärnu püsti maa-alakaitse ja vähendas vahe 11 punktini (52:63). Hästi sekkus vahetusest Sten Saaremäel, kes lühikese ajaga kõmmutas kümme silma. Muret tegi Karl-Martin Kase neljas viga perioodi keskel, Taltsilgi oli neli määruste rikkumist. Pärnu vähendas vaikselt vahet ja jõudis enne otsustavat veerandit kuue punkti kaugusele (66:72).

Viimase veerandaja algus oli korvivaene ja praagirohke. Wade-Chatmani läbimurre ja kaks silma vähendasid vahe viis minutit enne matši lõppu vaid kaheni (77:79). Järgmisel rünnakul oli täpne Alston ja seejärel viis Kirves Pärnu esimest korda juhtima (81:79)! Kalev viigistas Damarcus Harrisoni korvist kaks ja pool minutit enne matši lõppu, ent Postil oli järgneval rünnakul vastus olemas (85:83).

42 sekundit enne ülitähtsa mängu lõppu pääses vabaviskejoonele Kirves, kes tabas mõlemad (87:83). Martin Müürsepa juhendatavad ei saanud korvi ja 22 sekundit enne matši lõppu pääses joonele Alston, kes pani mõlemad mööda. Buchanan tabas seejärel korvi alt ja vähendas pealinlaste kaotusseisu kaheni, mängida jäi 12 sekundit. Kalevlased pidid vea tegema ja ohvriks sattus Kirves: ääremängija sopsas mõlemad visked raudkindlalt (89:85). Kalevlastele jäi kümme sekundit, ent Kaido Saksa kolmene ei tabanud. Matši lõpetas Saimon Suti kaks tabavat vabaviset: 91:85!

Pärnu eest tegi vägeva mängu Alston, kes tabas viskeid 10/12 ja kogus 21 silma ja üheksa lauapalli. Kirves lisas 13, Rivers 12, Post 11 ja Saaremäel kümme punkti. Kalevi resultatiivseim oli 17 silma kogunud Buchanan.

Sadam lõpetas Eesti-Läti ühisliiga kaheksandana, mis tähendab, et veerandfinaalis tuleb vastaseks põhiturniiri võitnud Ventspils, kes võitis 28 mängust 27.