Eesti koondise järgmine proovikivi andis EM-valikmängus Iirimaale lahingu

Kris Ilves
Gibraltari jalgpallikoondis (punases) andis Iirimaale lahingu.
Gibraltari jalgpallikoondis (punases) andis Iirimaale lahingu. Foto: PETER CZIBORRA / Action Images via Reuters

Eesti jalgpallikoondis kohtub eeloleval teisipäeval maavõistlusmängus Gibraltariga, kes näitas, et on suurepärases vormis, kui alustas 2020. EM-valiksarja 0:1 kaotusega Iirimaale.

Üldjuhul valiksarjades peksupoisi rollis olev Gibraltar jäi koduväljakul kaotusseisu teise poolaja alguses, kui Iirimaa eest sahistas võrku Jeff Hendrick. Iirimaa valdas palli küll 61 protsenti mänguajast ja sooritas 15 pealelööki, kuid ka Gibraltaril olid rünnakul omad võimalused. Nad tegid kaheksa pealelööki, ent neist vaid kaks raamide vahele.

Samas alagrupis kohtusid Gruusias sealne jalgpallikoondis ja Šveits. Kaheväravalise võidu noppis eeldatav favoriit Šveits, kelle ridades jõudsid 2:0 võidumängus sihile Steven Zuber ja Denis Zakaria.

Seis D-alagrupis: Šveits 3 punkti (väravate vahe 2:0), Iirimaa 3 p (1:0), Taani 0 p (pole mänginud), Gibraltar 0 p (0:1), Gruusia 0 p (0:2).

Mullu Venemaal toimunud maailmameistrivõistlustel veerandfinaali jõudnud Rootsi koondis alustas EM-valiksarja koduväljakul 2:1 võiduga Rumeenia üle. Robin Quaisoni ja Viktor Claessoni tabamused vastavalt 33. ja 40. minutil viisid Rootsi poolajapausiks kahe väravaga juhtima, Rumeenia värava eest hoolitses teisel poolajal vahetusest sekkunud Claudiu Keseru.

Teises sama alagrupi kohtumises sai Malta koduväljakul 2:1 jagu Fääri saartest. Malta väravad sündisid 13. ja 77. minutil, kui mänguvahendi lõid võrku vastavalt Kyrian Nwoko ja Steve Borg. Fääri saarte autabamuse lõi kaheksandal üleminutil Jakup Ludvig Thomsen. Lisaks jättis Fääri saared teisel poolajal penalti realiseerimata ning Malta lõpetas kohtumise arvulises vähemuses.

Seis F-alagrupis: Rootsi 3 punkti (väravate vahe 2:1), Malta 3 p (2:1), Hispaania 0 p (pole mänginud), Norra 0 p (pole mänginud), Rumeenia 0 p (1:2), Fääri saared 0 p (1:2).