Blogi: Anett Kontaveit alistas maratonmängus 17-aastase tulevikutegija (2)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: IBRAHEEM AL OMARI / REUTERS

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) alistas Miami Openi tenniseturniiri teises ringis 17-aastase Vene päritolu ameeriklanna Amanda Anisimova (WTA 73.) 6:3, 1:6, 6:4.

Matši esimene sett algas kohe kolme servimurdega ning Anisimova läks 3:1 juhtima. Kontaveit viigistas seisu kuuendas geimis, kui murdis teist korda 17-aastase tennisisti servi. Järgmise murrangu tegi eestlanna kaheksandas geimis, hoides seejärel üheksandas pallingut, mis kindlustas talle avaseti 6:3 võidu.

Teises setis kaotas Kontaveit servi teises ning kuuendas geimis, teenides kindla 1:6 kaotuse.

Matši otsustavas setis jäi Kontaveit 0:2 kaotussisu, kuid suutis kaheksandas geimis vastase servi vastu murda ning 4:4 viigistada. Järgmises geimis hoidis Kontaveit pallingut ning teenis seejärel viimaseks jäänud Anisimova servigeimis kaks matšpalli. Esimest ta ära ei löönud, kuid teisega lõpetas ta kaks tundi ja seitse minutit kestnud matši.

Matši jooksul oli Kontaveidil kasutada koguni 18 murdepalli, millest lõi ära vaid viies (28 protsenti). Vastasel oli kasutada 11 murdepalli, millest realiseeris samuti viis (45 protsenti). Pallinguässasid sai eestlanna kirja ühe, topeltvigu tegi Kontaveit neli. Vastase samad näitajad olid kaks ja üheksa.

Turniiri kolmandas ringis kohtub Kontaveit Ajla Tomljanovićiga (WTA 40.), kes alistas vastu ootusi 6:3, 6:4 Aryna Sabalenka (WTA 9.).

Enne mängu:

Matš on kavas kuuenda väljaku avakohtumisena ehk algab Eesti aja järgi kell 17. Omavahel pole Kontaveit ja Anisimova varem mänginud.

Kui käimasoleva nädala alguses maailma edetabelis karjääri kõrgeimale kohale tõusnud 23-aastane eestlanna oli avaringis vaba, siis Anisimova sai esimeses ringis tulemusega 6:4, 6:3 jagu 31-aastasest sakslannast Andrea Petkovicist (WTA 67.).

Tänavu peetud esimesel suure slämmi turniiril Austraalia lahtistel jõudis Anisimova koguni neljandasse ringi ehk 16 parema hulka, saades seejuures jagu ka kahest asetatud mängijast – jaanuari alguses oma karjääri kolmanda WTA-turniiri võitnud valgevenelannast Arina Sabalenkast ja Ukraina teisest numbrist Lesia Tsurenkost. Kaheksandikfinaalis kaotas Anisimova aga hilisemale finalistile, Tšehhi esindajale Petra Kvitovale.

Amanda Anisimova.
Amanda Anisimova. Foto: SMG / ZUMAPRESS.com

Ühtlasi tegi Anisimova Austraalias ajalugu, kuna temast sai nii naiste kui ka meeste konkurentsis esimene 2000. aastatel sündinud tennisist, kes jõudnud mõnel slämmiturniiril 16 parema hulka ehk kaheksandikfinaali. Seejuures mängis Anisimova tänavu Austraalia lahtistel esimest korda ning lisaks polnud ta varem ühelgi teisel slämmiturniiril jõudnud avaringist kaugemale.