Žalgiris sai põnevuslahingus võidu, aga play-off’i viib vaid imeline lõpuspurt

Kris Ilves
Kaunase Žalgirise meeskonna peatreener Šarūnas Jasikevičius (paremal) ja mängumees Brandon Davies. Foto: ALEXEY FILIPPOV / Sputnik

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond sai Euroliigas 15 kaotuse kõrvale hooaja 12. võidu, kuid tänavusel hooajal neil suure tõenäosusega play-off’i ehk kaheksa parema hulka asja pole.

Žalgiris võitis võõrsil 85:83 Iisraeli tippklubi Tel Avivi Maccabit. Kolmandal veerandajal Brandon Daviese eestvedamisel suure kaotusseisu tagasi mänginud Žalgiris asus poolteist minutit enne lõpusireeni juhtima ja seda eduseisu enam punkt-punkti heitluses maha ei mänginud.

Mullu Euroliigas kolmanda koha saavutanud Žalgiris jagab 12 võidu ja 15 kaotusega turniiritabelis kümnendat positsiooni (koos Maccabi ja Müncheni Bayerniga). Kohtadel kuus kuni üheksa paiknevatel meeskondadel (Milano Olimpia, Baskonia, Olympiakos, Ateena Panathinaikos) on aga kaks võitu rohkem.

Hooaja lõpuni jääb Leedu aul ja uhkusel mängida kolm kohtumist, kuid play-off-koht jääb veel siiski kaugele. Kaheksa hulka võib Žalgirist viia vaid imeline lõpuspurt, ees ootavad mängud kodus Darussafakaga, võõrsil Pireuse Olympiakosega ja võõrsil tiitlikaitsja Madridi Realiga.