EMTA mure hiina tudengite tasemega hakkab möödanikku vajuma (7)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hiinast pärit metsasarve õppejõud Ye Pan tunnistab, et tema kodumaa parimad noored muusikud EMTAsse õppe kõrgest kvaliteedist hoolimata ei tule ja eelistavad õppida Saksamaal või Soomes.
Hiinast pärit metsasarve õppejõud Ye Pan tunnistab, et tema kodumaa parimad noored muusikud EMTAsse õppe kõrgest kvaliteedist hoolimata ei tule ja eelistavad õppida Saksamaal või Soomes. Foto: Sander Ilvest

 Mart Helme info muusikaakadeemias «kääksutavate ja kõõrutavatest» hiina tudengitest on iganenud, sest uue rektori ametisse saamisega on vastuvõtusõel ülikoolis tihedamaks muutunud. 

Kui Mart Helme (EKRE) lausus üleeile, et muusikaakadeemias õpib «lastemuusikakooli tasemel üliõpilasi Hiinast», pole see küll päris õige, ent ometi on selles oma tõetera. Akadeemia töötajate hinnangul on hiina tudengid valmistanud peavalu, kuid rektori vahetus on olukorda märkimisväärselt parandanud.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontrabassi õppejõud Mati Lukk sõnas, et hiina tudengite tase alati akadeemia nõuetele ei vasta. «Paljud tulevad siia, kõrgemasse õppeasutusse, laste muusikakooli tasemega. See seab lati kohe allapoole. Arvestuste ja eksamite hindamisel kehtib n-ö Hiina ja meie tudengite nivoo,» rääkis ta.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles