"VEF Rīga" zaudē "Ņižņij Novgorod" un sarežģī cīņu par izslēgšanas turnīru

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Mareks Mejeris
Mareks Mejeris Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas vicečempione basketbolā "VEF Rīga" trešdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā ar rezultātu 83:93 (15:24, 13:29, 31:20, 24:20) viesos zaudēja "Ņižņij Novgorod" komandai.

Latvijas vicečempione visu turnīru ietvaros bija guvusi 13 uzvaras pēc kārtas, kamēr Vienotajā līgā tai bija piecu panākumu sērija, kas ļāvis pietuvoties izslēgšanas turnīra zonai. Rīdzinieki no "play-off" zonas atpaliek divas uzvaras.

Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Mareks Mejeris, 14 punktus guva Džabrils Durems, bet pa 12 punktiem iemeta Glens Kouzijs un Andrejs Gražulis.

Laukuma saimniekiem 31 punktu guva Kendriks Perijs, bet 21 punkts bija Vladimiram Dragičevičam.

Spēles pirmajās sešās minūtēs tikai Mejeris spēja iekarot pretinieku grozu, kā rezultātā laukuma saimnieki bija panākuši jau 16:3. Tiesa, pirmās ceturtdaļas pēdējās minūtēs ar Mejera, Andreja Gražuļa un Andra Mistera gādību starpība tika nedaudz samazināta (15:24). Otrajā ceturtdaļā rīdziniekiem neizdevās uzlabot savu uzbrukumu, un pirmais puslaiks tika zaudēts ar rezultātu 28:53.

Trešajā ceturtdaļā viesi uzsāka pakaļdzīšanos un desmit minūšu laikā atspēlēja 13 punktus. Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs pēc Glena Kouzija un Džabrila Durema diviem "trejačiem" komandas šķīra vairs tikai pieci punkti - 74:69 Ņižņijnovgorodas basketbolistu labā.

Tiesa, turpinājumā laukuma saimnieki iemeta septiņus bezatbildes punktus, kā rezultātā "VEF Rīga" nonāca iedzinējos ar 12 punktiem. Minūti pirms pamatlaika beigām "VEF Rīga" basketbolistiem bija septiņu punktu deficīts, bet 46 sekundes pirms finālsvilpes Durems panāca jau 83:87. Tiesa, pamatlaika noslēgumā neizdevās atspēlēties un "VEF Rīga" cieta zaudējumu ar rezultātu 83:93.

Ņižņijnovgorodas basketbolisti Vienotajā līgā guvuši trīs panākumus pēc kārtas.

Vienotās līgas regulārajā sezonā palikušas vēl četras spēles un cīņa par iekļūšanu labāko astoņu komandu skaitā, kas nodrošinās dalību "play-off", sāk saasināties. Pateicoties piecu panākumu sērijai, "VEF Rīga" ar kopsummā astoņām uzvarām 22 spēlēs (36% panākumu) atrodas kopvērtējuma desmitajā vietā un reāli pretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.

Savukārt devītajā vietā šobrīd ir Saratovas "Avtodor" - tā 20 spēlēs guvusi astoņas uzvaras (40%), bet kārotajā astotajā pozīcijā atrodas Igaunijas čempione Tallinas "Kalev"/"Cramo" (deviņas uzvaras 20 mačos jeb 45% bilance). Savukārt augstāk septītajā vietā pašreiz ir tieši "Nižņij Novgorod" (bilance 11-8 (58%)).

Komandu iepriekšējā tikšanas reizē Rīgā "Ņižņij Novgorod" basketbolisti bija pārāki ar 67:65.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

"VEF Rīga" pagājušās sezonas Vienotās līgas turnīrā ceturtdaļfināla sērijā ar 0-3 zaudēja CSKA basketbolistiem, bet Latvijas čempionātā ieguva sudrabu, finālsērijā ar 2-4 zaudējot "Ventspilij".