Ränk töö laanemetsade kaitsmiseks

Toomas Herm
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Porkuni järvel on lubatud kasutada vaid mootorita ujuvvahendeid. Pahatihti kasutatakse elektrimootoreid, kuid ka need on mootorid – seega on nendega varustatud paatide kasutamine keelatud.
Porkuni järvel on lubatud kasutada vaid mootorita ujuvvahendeid. Pahatihti kasutatakse elektrimootoreid, kuid ka need on mootorid – seega on nendega varustatud paatide kasutamine keelatud. Foto: Marianne Loorents

Teisipäeval kogunes Tamsalu vana vallamaja volikogu istungite saali kuus inimest: kaks Tapa valla ja keskkonnaameti ametnikku ning kaks tavakodanikku. Vestluses kõlasid näiteks sellised sõnad nagu mudakonn, harilik käoraamat, harivesilik ja lai-tõmmuujur.

Peenelt öeldes arutleti Porkuni maastikukaitseala (MKA) kaitseeeskirja muutmise üle, mis on vajalik, et asendada 2005. aastal kehtestatud ja ajale jalgu jäänud eeskiri tänapäevasema dokumendiga. Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Liggi Namm ütles, et tegemist on protsessi algusega ja kavandatu kohaselt jõustub uus kaitseeeskiri 2020. aasta sügisel.

Nammi sõnul oli eeskirja muutmise ajendiks Tartu ülikooli teadlaste uuring, mille järgi on meil liiga vähe kaitstud laanemetsad. Need on juba raiekõlblikud metsad ja ohustatud seetõttu, et liiga paljud teritavad liiga sageli laanemetsade peale saagi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles