Pärnu Sadama korvpallimeeskond vajas täna kindlasti Jurmala vastu kodusaalis võitu, et säilitada lootus pääseda Eesti-Läti ühisliigas esikaheksasse ehk play-off'i.

Viimati kohtusid samad tiimid 15. detsembril, kui Sadam võitis marulise lõpu järel võõral väljakul 93:89.

Täna saatis Heiko Rannula algrivistuses platsile Siim-Markus Posti, Henri Wade-Chatmani, Mihkel Kirvese, Justin Alstoni ja Demetre Riversi ning Pärnu kaotas avaveerandi 12:21. Suur vahe tuli sisse lauavõitluse tõttu, milles pärnakad jäid lõunanaabritele 5:13 alla. Poolajaks juhtis kuus kolmest (Pärnu üks) tabanud Jurmala 38:30.

Pikemalt pausilt naasid paremini pärnakad, kes tegid viie minutiga vahe tasa (47:47), seejuures kõmmutas Rivers kolm kolmest. Enne viimast veerandaega oli edumaa juba üheksa punkti (65:56). Periood võideti koguni 35:18!

Otsustaval veerandajal püsis Pärnu kümnepunktine vahe. Pealtvaatajatele pakkus korraliku etenduse Kirves, kes esmalt surus üle vastaste kahe käega pealt ja pani seejärel kaitses efektiivse kulbigi. Kaks minutit enne matši lõppu tabas Rivers kolm vabaviset järjest ja vahe oli juba 15 silma (82:67). Mäng oli tehtud: 87:72.

Arvukas publik oli saalis püsti ja tänas mängijaid vägeva partii eest.

Rannula tunnistas mängujärgses intervjuus, et sellist vastaste koosseisu nad oodanud polnud, mõni mängija olid pärast vigastusest tingitud pausi naasnud. "Teisel poolajal pani Rivers visked ära ja saime rünnaku käima. Eelmisel korral olime nende vastu 23 punktiga taga, aga võitsime," meenutas peatreener.

Loots ei mõtle turniiritabeli peale, mängitakse oma mängu. "Kui me viimases voorus Kalevit võidame, pääseme play-off'i. Tartu ja Jurmala mängivad omavahel, kes kaotab, jääb välja," teadis Rannula.

Pärnu resultatiivseim oli kuus kolmest tabanud Rivers, kes kogus 27 silma. Saimon Sutt ja Wade-Chatman lisasid 15, Kirves ja Alston kümme punkti.

Viimane matš Kalevi ja Pärnu vahel toimub pühapäeval Tallinnas.