Tipphetked: kaks korda kaotusseisust välja tulnud Rakvere viigistas poolfinaalseeria Tartu vastu

Rakvere võrkpalliklubi tuli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teises mängus kaks korda kaotusseisust välja, alistades koduväljakul põhiturniiri võitja Tartu Bigbanki 3:2 (22:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:12).

Otsustavas viiendas geimis toimis Rakvere blokk pea ideaalselt – Tartu pommitaja Hindrek Pulk jäi paar korda sinna kinni, mis lisas võõrustajatele tohutult enesekindlust. Rakvere pääses paari punktiga juhtima ja hoidis seda eduseisu lõpuni.

Rakvere eest tegi suurepärase mängu Taavi Nõmmistu, kelle arvele kogunes 25 punkti, kuid üleplatsimeheks ta ei kerkinud, sest Pulk tõi Tartule suisa 30 silma. Vaata protokolli siit.

Kolme võiduni poolfinaalseeria kolmas kohtumine leiab aset eeloleval laupäeval Tartu Ülikooli spordihoones, neljas mäng 27. märtsil Rakveres.

Enne mängu:

Kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat juhib 1:0 Tartu meeskond, kes teenis reedel peetud avamängus koduväljakul kindla 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) võidu. Veidi enam kui poolteist tundi kestnud kohtumises kerkis üleplatsimeheks Tartu austraallasest nurgaründaja Samuel Joseph Walker, kelle arvele kogunes 19 punkti. Hindrek Pulk toetas teda 18 silmaga. Kaotajate resultatiivseim oli 12 punktiga Denis Losnikov.

Tartu peatreener Andrei Ojamets mängujärgses intervjuus: «Natuke oli tuimavõitu. Kohati tundus, et üks või teine pidi end sundima liigutama, aga samas tulemus on olemas ja selle pealt on hea edasi minna. Rakvere raiskas enerigat veerandfinaalseerias, aga neil oli kergem. Hea oleks, kui me ennast siin poolfinaalis ei kulutaks ja hoiaks värskust finaali jaoks.»

Rakvere juhendaja Andres Toode: «Terve see hooaeg on ühtlaselt hall olnud. Tugevamatele oleme kaotanud, nõrgemaid oleme võitnud. See veerandfinaalseeria Selveriga oli emotsionaalne. Tartu on kindlasti väga kõva pähkel, hooaja alguses astusime neile kannale. Praegu nad lasevad mängida nii palju, kui nemad tahavad. Aga kui neil otsustada vaja, siis…»

Tartu – Rakvere poolfinaalseeria kolmas kohtumine on kavas 23. märtsil kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19 ning viies taas Tartus 30. märtsil kell 19.

Teises poolfinaalpaaris on vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubi ja Pärnu võrkpalliklubi ning seda seeriat juhib mängudega 1:0 Pärnu meeskond. Seeria teine mäng toimub 21. märtsil kell 19 Kuressaares ning kolmas 24. märtsil kell 17 samuti Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 20. Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20 Kuressaares.