Austraalia linn saatis Elton Johni saatel viimsele teele armastatud krokodilli

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Harikrokodill.
Harikrokodill. Foto: TED ALJIBE / AFP/Scanpix

Taustal mängimas Elton Johni «Crocodile Rock», saadeti Austraalia mereäärses linnas viimsele teele kogukonnaliige – harikrokodill.

Bismarcki- nime kandnud krokodill, keda kutsuti ka Garyks või hellitavalt Fluffyks, saadeti Põhja-Queenslandis asuva Cardwelli linnarahva saatel täna viimsele teekonnale, talle avaldas austust ka kuulsa loodushuvilise ja telenäo Steve Irwini perekond.

4,5-meetrine Bismarck sattus meediasse selle kuu alguses, kui kohalik kalamees Ryan Moody postitas sotsiaalmeediasse video krokodilli leidmisest. Ta avastas krokodilli, kes kuulujuttude järgi oli 80-aastane, ühest ojast surnuna arvatavasse kuulihaava.

;

Tänaseks lahkunud kuulsa loodushuvilise Irwini perekond saatis roomaja ärasaatmisele esindaja ja austusavalduse ning kiitis linna selle positiivse suhtumise eest krokodillidesse.

«Ta kaitses krokodille kirglikult ja soovis kindlustada, et ka tulevikupõlvkonnad neid tänapäeva dinosauruseid näeksid,» ütlesid Irwini poeg Rob Irwin ja tütar Bindi Irwin.

Linnaelanikke aga üllatas, millist huvi krokodilli surm üleilmselt äratas. «Bismarck oli kohalikele ja turistidele suureks rõõmuks, sest ta näitas end alati turvalisest kaugusest hea meelega,» rääkis üks ärasaatmisel viibinud kohalikest. «Ma usun, et ta elas tõekspidamise järgi, et kui te mind rahule jätate, jätan ma teid rahule.»

Kuid kõik ei suhtunud Bismarcki ärasaatmisse samasuguse emotsiooniga. Kohalik parlamendisaadik Nick Dametto ütles, et roomaja surm on siiani uurimise all ja seni pole mingeid tõendeid, et ta suri kuuluhaava.

Queenslandis on krokodilli ebaseaduslik tapmine karistatav kuni 28 383 Austraalia dollari (17 741 eurot) suuruse rahatrahviga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles