Eesti 3x3 korvpallikoondis sai otsepääsme EM-finaalturniirile

Eesti sai otsepääsme FIBA 3x3 U18 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.
Eesti sai otsepääsme FIBA 3x3 U18 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Foto: basket.ee

Täna selgus, et Eesti sai ühena kuuest riigist otsepääsme U18 FIBA 3x3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, mis peetakse 6.-8. septembrini Gruusia pealinnas Tbilisis, kirjutab Basket.ee.

Eesti sai lisaks Gruusiale (korraldaja), Ungarile (eelmise EMi võitja), Ukrainale, Rumeeniale ja Venemaale otsepääsme finaalturniirile, kuna Eesti oli 1. novembril 2018 U18 arvestuses FIBA ülemaailmses reitingutabelis maailma neljas riik.

Finaalturniirile said otsepääsme kuus riiki nii noormeeste kui neidude arvestuses. Kokku osaleb mõlemas sarjas 12 riiki, kus ülejäänud kuus selguvad mõlemas võistlusklassis järgnevate kvalifikatsiooniturniiride alusel.

Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul saab täna öelda, et Eesti U18 noormehed on juba olümpiaala pallimängus Euroopa TOP12 seas.

«12 parema seas olek tähendab, et eesmärk on medal. Selleks hakkab Eesti 3x3 korvpalli peatreener Siim Raudla väga terase pilguga jälgima kõiki 2001. aasta sündinud ja nooremaid mängijaid, eelkõige neid, kes suvises tänavakorvpallisarjas oma oskuseid näitavad ning erilise tähelepanu all on juunikuus Mongoolias FIBA MMil mängiv Eesti U18 noormeeste koondis,» ütles Kimmel.