Silver Tabo
Londoni Chelsea ründemängija Olivier Giroud (paremal) hiilgas Euroopa liigas Kiievi Dünamo vastu kübaratrikiga. Foto: Sergei Supinsky / AFP

Jalgpalli Euroopa liigas selgusid neljapäeva hilisõhtuks kõik tänavused veerandfinalistid.

Suureskoorilise võidu teenis kaheksandikfinaali korduskohtumises Londoni Chelsea, kes alistas võõral väljakul tulemusega 5:0 Kiievi Dünamo ehk pääses kahe mängu kokkuvõttes üldskooriga 8:0 kindlalt kaheksa parema sekka. Seejuures kogus enda arvele kolm väravat ehk kübaratriki prantslane Olivier Giroud, lisaks said jala valgeks Marcos Alonso ja Callum Hudson-Odoi.

Keerulisest seisust tuli välja teine Inglismaa pealinnaklubi, kui avamängus võõrsil 1:3 kaotuse saanud Londoni Arsenal teenis koduväljakul prantslaste Renne'i üle kahe tabamusega hiilanud Pierre-Emerick Aubameyangi ning ühe värava löönud Ainsley Maitland-Nilesi väravate toel samuti edasipääsu veerandfinaali.

Konkurentsist langes aga Itaalia tippmeeskond Milano Inter, kui koduväljakul jäädi pärast 0:0 viigitulemusega lõppenud avamängu 0:1 alla Saksamaa meeskonnale Frankfurdi Eintrachtile. Ainsa tabamuse lõi viiendal minutil Luka Jovic.

Teine Itaalia tippu kuuluv klubi Napoli kaotas korduskohtumise Salzburgi Red Bullile 1:3, kuid pääses kokkuvõttes üldskooriga 4:3 edasi. Tulega mängis ka Hispaania meeskond Valencia, kes jäi võõrsil 85. minutil Venemaa klubi Krasnodari vastu kaotusseisu, aga pääses siiski tänu Goncalo Guedese kolmanda üleminuti tabamusele veerandfinaali (avamäng lõppes Valencia 2:1 võiduga).

Kõik tulemused (edaspääsejad tumedas kirjas):

• Kiievi Dünamo 0:5 Londoni Chelsea (koondskoor 0:8)
  • FK Krasnodar 1:1 Valencia (2:3)
  • Salzburgi Red Bull 3:1 Napoli (3:4)
  • Londoni Arsenal 3:0 Rennes (4:3)
  • Milano Inter 0:1 Frankfurdi Eintracht (0:1)
  • Villarreal 2:1 Peterburi Zeniit (5:2)
  • Praha Slavia la* 4:3 Sevilla (6:5)
  • Benfica la* 3:0 Zagrebi Dinamo (3:1)

* kohtumine läks lisaajale

Euroopa liiga veerandfinaalpaaride loosimine on kavas täna Eesti aja järgi algusega kell 14.