Taas 0:2 kaotusseisust välja tulnud Rakvere pääses poolfinaali

Merly Raudla
Rakvere Võrkpalliklubi võitis Selver Tallinna ja pääses poolfinaali.
Rakvere Võrkpalliklubi võitis Selver Tallinna ja pääses poolfinaali. Foto: Vladislav Musakko/Virumaa Teataja

Selver Tallinn ja Rakvere Võrkpalliklubi pakkusid Eesti meistrivõistluste otsustavas, kolmandas veerandfinaalis tõelise põnevusetenduse.

Sarnaselt seeria eelmise mänguga jäi Rakvere geimidega 0:2 kaotusseisu, ent suutis sellest välja rabeleda, viis mängu viiendasse geimi ja võttis lõpuks 3:2 (22:25, 21:25, 25:22, 27:25, 15:12) võidu. Seeria võitis Rakvere 2:1 ja kohtub poolfinaalis Bigbank Tartuga.

Ohtralt põnevust pakkus juba neljanda geimi lõpp, kus Selveril oli pärast Renet Vankri serviässa seisul 25:24 kasutada matšpall. Seda ei suudetud aga realiseerida, Vanker eksis ise servil. Pallingul patustasid mõlemad meeskonnad, ent geimi võitis lõpuks 27:25 Rakvere. Otsustavas vaatuses haaras Rakvere 12:9 eduseisu ja seda enam ei loovutanud, punkti pani mängule Reimo Rannar.

Rakvere peatreener Andres Toode sõnas, et edu tõi võitlusvaim.

Rakvere resultatiivseim oli 20 punktiga (+13) Karl Maidle, Markus Uuskari lisas 18 (+9) ning Joonas Popman 15 (+12) punkti. Rakvere vastuvõtuprotsent oli 47, rünnakud lahendati 42-protsendiliselt, blokipunkte saadi kümme (Popmanilt viis blokki) ja servil löödi kaheksa ässa (neist neli läks Maidle kontole) ning eksiti 12 pallingul. Rakverel ei teinud ka täna kaasa kaks vigastatud põhimeest: Andris Õunpuu ja Tanel Uusküla.

Selveri meeskonna edukaim oli Timo Lõhmus 23 punktiga (+17), Albert Hurt lisas 21 (+13) ning Oliver Orav 17 (+9) punkti. Tallinna klubi vastuvõtt oli 48, rünnak 50 protsenti, blokipunkte kogunes seitse, servipunkte viis (vigu tehti pallingul 16).

Kolme võiduni peetav poolfinaal Rakvere ja Bigbank Tartu vahel algab reedel, 15. märtsil kell 19 Tartu ülikooli spordihoones.

Teises poolfinaalis alustavad võitlust finaalikoha pärast tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi. Selle paari avamäng peetakse laupäeval Pärnus.

Selver hakkab TalTechiga pidama viienda-kuuenda koha mänge.