Rootsi sai MMil kauaoodatud kulla, eestlannadelt korralik esitus

Tuuli Tomingas

Rootsis Östersundis jätkusid täna pärast eilset puhkepäeva laskesuusatamise maailmameistrivõistlused, kui kavas oli naiste 15 km tavadistants. Eestlaste parimana sai Tuuli Tomingas 25. koha, Johanna Talihärm oli 28. Maailmameistriks tuli rootslanna Hanna Öberg.

Rootslased olid üllatuslikult siiani kodusel MMil medaliteta ning pinged koondisel peal. Täna suutis selle pinge pealt suurepärase võistluse teha Öberg, kes oli tiirudes eksimatu ning suusarajal suutis näidata piisavalt head kiirust, mis tõi rootslannale koduselt MMilt lõpuks kulla.

Hõbedale tuli itaallanna Lisa Vittozzi, kes lasi samuti puhtalt, kuid kaotas lõpuks Öbergile 23,6 sekundit. Pronksi sai prantslanna Justine Braisaz, kes eksis tiirudes kokku ühel lasul ning kaotas lõpuks võitjale 32,5 sekundit.

Tuuli Tomingas eksis nelja tiiru peale täna kokku kahel korral, kuid keerulistes tuuleoludes sõidetud võistlusel oli see pigem hea laskmine. Tomingase sõiduaeg oli alles 48. kuid korraliku laskmise ning kiire tiirus tegutsemise abil lõpetas Tomingas lõpuks sõidu 25. kohal, kaotades võitjale 3.38,4.

Ka Johanna Talihärm sai kirja väga korraliku tulemuse. Sarnaselt Tomingasele eksis ka Talihärm tiirudes kokku kahel korral, suusarajal näitas ta 43. aega. Finišisse jõudis Talihärm 28. kohal kaotusega 3.52,1. Regina Oja sai nelja trahviga 59. koha.

Kahjuks siiski Talihärm massstarti ei pääsenud, jäädes teisena joone alla. Lootust starti pääseda on ainult teiste sõitjate loobumise kaudu.

Enne sõitu:

Eestlannadest on seni MMil parimat minekut näidanud 25-aastane Talihärm, kes saavutas reedel 7,5 km pikkusel sprindidistantsil karjääri parima 20. koha. Senine tippmark pärines mullu toimunud Pyeongchangi olümpiamängudelt, kus ta sai samal distantsil 22. koha. Pühapäeval rasketes ilmastikuoludes peetud 10 km jälitussõidus tegi ta aga kuus möödalasku ning sai lõpuks 34. koha, kaotades maailmameistriks kroonitud sakslannale Denise Herrmannile 4.35,5.

Talihärm märkis Postimehe esmaspäevases leheloos tänase distantsi kohta, et Östersundi kolmekilomeetrine ring on üks raskemaid MK-sarjas ja seda tuleb läbida viis korda. «Raske just profiili mõttes ja laskmine on ülioluline. See tulebki selline laskmisvõistlus. Mingit kohta ma sõitma ei lähe. Isiklik eesmärk on laskmises oma asja teha,» rääkis Talihärm endale seatud sihtidest sihtidest.

Külmetusega kimpus olnud Tuuli Tomingas sai sprindivõistlusel 50. koha ning võitles pühapäeval lisaks jalakrampidega, kuid suutis sellest hoolimata 22 koha võrra tõusta, saades viimaks kahe trahviringiga 28. koha (+3.52,9).

Pühapäevasesse jälitussõitu ei pääsenud Regina Oja, kes eksis sprindivõistlusel lamadestiirus neli korda, lisaks jäi tal püstitiirus üles üks märk. Oja sai 93 sportlase konkurentsis 81. koha.