Maaülikooli väljaanne valiti üheks kahest parimast kõrgkooliõpikust

maaelu.postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kõrgkooliõpik "Veise sigimine".
Kõrgkooliõpik "Veise sigimine". Foto: Eesti Maaülikool

Eelmise aasta parima eestikeelse kõrgkooliõpiku auhind läheb jagamisele kahe õpiku vahel - need on Ülle Jaakma ja Mihkel Jalakase toimetatud õpik „Veise sigimine“ ning Toivo Maimetsa ja Sulev Kuuse toimetatud „Rakubioloogia“.

Esimese auhinnatud õpiku positiivsete külgedena toodi välja väga põhjalik register, õpikulikkus, hea struktuur ja lai kasutajaskond. Õpiku on välja andnud Eesti Maaülikooli kirjastus.

„Rakubioloogia“ puhul märgiti ära, et õpiku valmimisse oli kaasatud hulk nimekaid teadlasi ja õpiku teostus oli väga asjatundlik. Lisaks sellele täiendatakse pidevalt õpiku elektroonilist versiooni. Õpiku on välja andnud Tartu Ülikooli kirjastus.

Programmi juhtkomitee esimees ning haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkursi eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist.

„Toetades ja tunnustades eestikeelsete kõrgkooliõpikute väljaandmist soodustame Eesti oskuskeele arengut,“ ütles Kärtner. „Igas valdkonnas peab olema võimalik kasutada eesti keelt ka akadeemilises vestluses.“

  • Konkurssi korraldatakse alates 2010. aastast haridus- ja teadusministeeriumi eestvedamisel. Konkursile võib esitada ka kõrgkooliõpikuid, mis pole välja antud riikliku programmi raames, kuid on pälvinud akadeemilise kogukonna tähelepanu.
  • Varasemate aastate parimad eestikeelsed kõrgkooliõpikud on olnud 2017. aastal Ako Sauga “Statistika“, 2016. aastal Marina Aunapuu „Veterinaarhistoloogia“ning 2015. aasta „Materjalitehnika“ esimene ja teine osa, mille autorid on Priit Kulu, Jakob Kübarsepp, Andres Laansoo, Renno Veinthal Tallinna Tehnikaülikoolist ning „Immunoloogia“, mille autorid on Raivo Uibo ja autorite kollektiiv Tartu Ülikoolist.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles