Kaspar Koort

Tartu JK Tammeka pidi Eesti jalgpallimeistrivõistluste esimeses voorus kurja vaeva nägema, et teenida viigipunkt mullu veel esiliigas pallinud Maardu linnameeskonnalt. 2:2 viigi tõi tartlastele kapten Tauno Tekko realiseeritud penalti kohtumise viiendal üleminutil - vahetult pärast lööki kõlas ka kohtuniku lõpuvile.

Tammeka alustas Sepa jalgpallikeskuses enam kui 300 pealtvaataja ees peetud matši enesekindlalt, kui hoiti palli ning suruti mäng vastaste platsipoolele. Liiga teravaid võimalusi siiski tekitada ei suudetud ning korraga haaras initsiatiivi hoopis vastasmeeskond ja palju ei puudunud, et Nikita Brõlin oleks külalised juhtima viinud, kui tema tugev löök Tammeka värava põiklatti raksatas.

Ent juhtvärava Maardu ikkagi sai, kui 37. minutil saatis palli tartlaste puuriluku Karl Johan Pechteri selja taha vanameister Vitali Gussev. Tulemusega 0:1 mindigi vaheajale.

Teine poolaeg algas Tammekale helgemate nootidega, kui 54. minutil viigistas mänguseisu vahetusmees Martin Jõgi, ent kaheksa minutit hiljem saadi krae vahele ämbritäis külma vett, kui oma debüütmängus teenis teise kollase ehk kokku punase kaardi vasakkaitsja Kevin Aloe.

Kuigi mängiti vähemuses, suutis kodumeeskond luua mitmeid võimalusi, ent skoori tegid hoopis maardukad, kui 84. minutil põrkas Tammeka keskkaitsjast Akim Sairinenist väravasse Gussevi löögiüritus.

Väljakuperemehed jätkasid siiski vihast võitlust ning kohtumise viiendal üleminutil saadigi dramaatilisel moel viigipunkt kätte, kui kohtunik Joonas Jaanovits nägi karistusalas viga Tauno Tekko vastu. Tammeka kapten lõi teenitud penalti ise ka külmavereliselt sisse ning päästis meeskonna suuremast häbist.

Tartlaste peatreener Kaido Koppel kinnitas kohtmise järel soccernet.ee ülekandele antud intervjuus, et Maardu südi esitus polnud tema jaoks üllatus ja kindlasti ei mõeldud enne mängu, et tuleb lihtne pärastlõuna. «Neil on kogemuste ja klassiga mängijad, arvan, et nendega ei saa kellelgi väga lihtne olema,» tunnustas Koppel.

Tulemusega ta siiski rahul ei olnud, kuigi tõdes, et tribüünile kogunud pealtvaatajatele pakuti korralik vaatemäng. «Hea, et kaotusseisust välja tulime. Sisu poolest ei saa meestele etteheiteid teha, pingutati lõpuni ja ka vähemuses olles suutsime võimalusi tekitada,» lisas Koppel.

Järgmises voorus kohtub Tammeka eeloleval laupäeval võõrsil Viljandi Tulevikuga. Kodupubliku ees mängitakse uuesti aga 2. aprillil, kui külla tuleb Paide linnameeskond, kes üllatas avavoorus valitsevat Eesti meistrit Nõmme Kaljut, kui sai Hiiu staadionil 2:0 võidu.