Kaks Vapruse tiimi said koduste meistrivõistluste avavoorus tunda kaotusekibedust

Jalgpall Pärnu Rannastaadionil.
Jalgpall Pärnu Rannastaadionil. Foto: Lilli Tölp /

Pärnu ega Vändra Vaprus ei teeninud Eesti jalgpallimeistrivõistluste avavoorus punkte.

Tänavuseks hooajaks esiliigasse ehk tugevuselt teise sarja kukkunud Pärnu Vaprus sõitis täna pealinna, et avada hooaeg suurfavoriidi Tallinna JK Legioni vastu. Paraku pidid Vaprad Karud 66 silmapaari ees tugeva tiimi 2:0 paremust tunnistama.

Skoor avati 38. minutil, kui värava lõi Rejal Alijev, kes sai mullu aste madalamal kirja koguni 40 tabamust. Kalev Pajula ja Taavi Midenbriti juhendatavad noppisid teise palli võrgust 55. minutil, kui värava lõi Stefan Tšendei. 70. minutil sai punase kaardi Legioni mängija Dmitri Kovtunovitš, ent Vaprusel ei õnnestunud arvulises ülekaalus väravaid tagasi lüüa.

Esiliiga B-tasandil ehk tugevuselt kolmandas liigas mängiv Vändra Vaprus pidi koduväljakul Nõmme Kalju U21 esinduse 3:1 paremust tunnistama.

Matšis, kus välkus koguni kaheksa kollast ja üks punane kaart, läksid vändralased 22. minutil 1:0 juhtima, kui täpne oli Kevin Künnapas. Kalju viigistas esimese poolaja üleminutitel, kui võrku sahistas Sander Taan. Pealinlased pääsesid juhtima 64. ja vormistasid lõppseisu 83. minutil.

Homme alustab hooaega Vändraga ühes liigas palliv Pärnu jalgpalliklubi, kui kodustaadionil võõrustatakse Paide linnameeskonna U21 tiimi.