Sadama korvpallimeeskond purustas Tartu Ülikooli ja säilitas play-off'i lootuse

Pärnu Sadam vs. Tartu Ülikool
Pärnu Sadam vs. Tartu Ülikool Foto: Urmas Luik

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis Eesti-Läti ühisliigas võidulisa, kui alistas võõral väljakul Tartu Ülikooli 68:52.

Taaralinna tiim oli mängu algusest peale kimpus visketabavusega ja kogus poolajaga vaid 23 silma. Pärnul oli neid pikemaks pausiks 40. Teisel poolajal panid suvepealinlased sama hooga edasi ja enne viimast veerandaega oli kõik juba selge – 58:31. Tartu suutis küll otsustavat veerandit 9:0 spurdiga alustada, kuid ohtlikult lähedale ei pääsenud.

Pärnu peatreener Heiko Rannula sõnas mängujärgses intervjuus, et matšiks valmistuti kõvasti, eriti kaitses. "Teadsime, mida teha tahame, võit tuli kaitse pealt. Meie meeskonnal on kõvasti potentsiaali: keemia on hea ja kõik pingutavad. Loodan, et tänane võit tõstab meeste motivatsiooni. Isegi kui kaks viimast mängu võidame, pole asi kindel, et play-off'i pääseme," jutustas loots.

Tartu peatreener Priit Vene: "Jäime takti maha igal pool. Ei realiseerinud rünnakuid, lauavõitluses saime ka alguses kõvasti tappa ja Pärnu sai minema. Kaitses ei saanud kuidagi pidama. Mõnel mehel oli nägu valge, noorte satsi värk."

Pärnu poolelt kogus neli mängijat kahekohalise summa punkte: Justin Alston viskas 17, Henri Wade-Chatman 16, Mihkel Kirves 14 ja Demetre Rivers 11 silma. Tartut vedasid leegionärid Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas 13 punktiga.

Pärnu viskeprotsent kahestel oli 48 ja kolmestel 29. Tartul olid samad näitajad 36 ja 20.

Sadamal ootab põhiturniiril ees veel kaks matši, mis tuleb kindlasti võita, kui soovitakse ühisliigas kaheksa hulka jõuda: võõrsil Jurmala ja kodus Tallinna Kalev/TLÜga.

Eesti meistrivõistlustel on koht play-off'is ehk kuue seas kindel, välja jääb Maarjamaa tiimidest vaid Valga meeskond.