Tarvas läheb korvpalli esiliiga play-off-mängudele vastu esimese asetusega

Margus Martin
Erik Kaasik (palliga) kerkis viimati RSK Tarva meeskonna resultatiivsemate sekka, panustades koduklubi võitu 14 punkti. Foto: Ain Liiva

Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigas selgus reedel põhiturniiri edukaim meeskond, kui RSK Tarvas kirjutas neile külla sõitnud Betoonimeister/Tskk/SK Nord meeskonda alistades endale turniiritabelisse 18. võidu.

Peatreener Juris Umbraško juhendatavad rakverlased mängisid 19. vooru kohtumises Tiit Soku näpunäidete järgi tegutsevad pealinlased üle skooriga 95:86 (poolaeg 56:50).

Viimati saavutatud võit tähendas ühtlasi, et RSK Tarvas läheb play-off-mängude esimeses ringis, veerandfinaalis, kokku turniiritabeli kaheksanda meeskonnaga. Hetkeseisuga hoiab sellest kohast kinni Paide Viking Window.

Võidukate väljakuperemeeste rivistuses säras tavapäraselt Kristo Saage, kes viskas 22 punkti ja võttis kaksikduublit tähistavad 11 lauapalli. Lisaks jagas 34-aastane tagamängija kaaslastele kuus korviga lõppenud söötu.

Võrdselt 14 punktiga toetasid Saaget Mihkel Kurg, Martin Laandu ja Erik Kaasik. Janis Vahter ja Illimar Pilk tõid kumbki 10 punkti, Vahter hankis lisaks üheksa lauapalli.

Kaotajate resultatiivsematena viskasid Margus Klementsov 27, Menhart Mardo 23 ja Siim Laur 17 punkti.

Põhiturniiri lõpuni jääb kolm vooru. RSK Tarvas läheb järelejäänud mängudes kokku Rapla KK/Kohila, Paide Viking Window ja G4S Noorteliiga tiimiga. Viimased on ühtlasi ainsad, kes suutnud tänavu Tarvale tuska valmistada ja nad alistanud.