Tapa alistas täpselt kuueaastase pausi järel Viimsi

Käsipall Tapa Spordihallis
Käsipall Tapa Spordihallis Foto: Vladislav Musakko

Viimane kohtumine meeste meistriliiga vaheturniiride teises ehk kokku 16. voorus peeti neljapäeva õhtul Tapal, kus B-vaheturniiri mängus oli SK Tapa 34:25 (17:10) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist. Viimati oli Lääne-Virumaa klubi Viimsi esindustiimist liigamängus jagu saanud päevapealt kuus aastat tagasi!

Meistriliiga parim snaiper Vahur Oolup viis kodumeeskonna juhtima, ent kuuendaks minutiks olid külalised 5:2 ees ning Tapa peatreener Elmu Koppelmann võttis juba minutilise vaheaja. Peagi järgnes kaks tabamust Tanel Karilt ja üks Marek Puierästilt, seis oli 6:6 ning oli Jarno Nurme kord oma hoolealused minutiks kokku võtta.

16-aastane Kari viis Tapa juhtima, aga Martin Adamson ja Aleksander Oganezov pöörasid seisu jälle Viimsi kasuks. Kaotusseisult 8:9 tegi Tapa muljetavaldava perioodi, mil hoiti vastased üheksa minutit väravata, tabati ise kuus korda, Mikola Naum tõrjus kaks viimsilaste karistusviset ja Tapa oli 14:9 ees!

Võimas minek jätkus puhkepausini ja avapoolaja viimase veerandtunni koguni 9:1 võitnud võõrustajad võtsid pärast 15-aastase Endrik Jaanise tabamust riietusruumi kaasa 17:10 eduseisu. Teisel pooltunnil sai Tapa juhtima 20:12, ent Viimsi poolel tabas siis esmalt Adamson ja kahel korral Taavi Tilgre ning vahe vähenes viiele väravale.

Tapa jäi pea neljaks minutiks vähemusse, aga võitles kaitses hästi ja hakkas seejärel uuesti edu suurendama. Järjekordselt võideti kümneminutiline periood seisuga 7:1, Puierästi värava järel kirjutati edunumbrid juba kahekohalise arvuga ning Viimsi oli löödud. Lõpuvile kõlades tähistasid tapalased 34:25 võitu.

Jaanuaris kaks võitu ja viigi kogunud Viimsi sai neljanda kaotuse järjest, Tapa aga lõpetas sama pika kaotustejada. Võitjatel sai käe valgeks koguni 12 pallurit, neist Oolup viskas kuus, Marten Saar viis ja Jaanis neli väravat. Kaotajate poolel tabas Mihkel Vaher seitse ning Oganezov ja Arlo Talmar neli korda.

Meistriliiga tabeliseisud:

Tabeliseis
Tabeliseis Foto: Eesti käsipalliliit

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 114, Tõnis Kase (Coop) – 97, Sergei Rodjukov (Viljandi) – 93, Janar Mägi (Kehra) ja Markus Viitkar (Tallinn) – 85, Andrei Hapal (Viljandi) – 82, Robin Oberg (Tallinn) – 81, Mathias Rebane (Coop/Serviti) – 77 väravat.