Ajax surus Reali vastu muru!

Indrek Raudkivi
Võidukas Ajaxi meeskond fännidega võitu tähistamas.
Võidukas Ajaxi meeskond fännidega võitu tähistamas. Foto: Susana Vera

Jalgpalli Meistrite liiga 1/8-finaalis alistas Amsterdami Ajax kuulsa Madridi Reali ning jõudis esimest korda pärast 2003. aastat veerandfinaali.

Teisipäeva hilisõhtul peeti jalgpalli Meistrite liiga 1/8-finaalide esimesed korduskohtumised. Kolme viimase aasta tšempion Madridi Real läks kodusele Santiago Bernabeu staadionile Amsterdami Ajaxi vastu ilmselge favoriidina. Hispaania tippklubi oli võõrsil hollandlased alistanud 2:1 ning miski ei ennustanud, et Real ei jõua isegi veerandfinaali. Paraku just nii läks. Noor Ajaxi meeskond alistas vastase võõral väljakul koguni 4:1 ning lunastas pääsu veerandfinaali.

Väravad Hakim Ziyechilt ja David Neresilt viisid Ajaxi 18. minutiks 2:0 juhtima. 62. minutil põmmutas serblane Dušan Tadic