Märt Pilme
, reporter
Pärnu Sadam vs BC Kalev Cramo.
Pärnu Sadam vs BC Kalev Cramo. Foto: Ardi Truija / Pärnu Postimees /

Pärnu Sadama korvpallimeeskond pidi võõral väljakul BC Kalev/Cramo 88:77 paremust tunnistama.

Heiko Rannulal oli täna kasutada vaid üheksa mängijat, sest Kaspar Lootust ja Norman Rüütsalu vaevab hüppeliigevigastus ning Sten Saaremäelil teeb põlv muret.

Eesti esiklubi tekitas kohe avaveerandiga suure vahe sisse, kui võitis 28:14. Pärnu ei saanud kuidagi kaitses pidama ja lasi vastastel kuus ründelauapalli võtta. Poolajapausiks juhtis Kalev 15 punktiga (48:33).

Suvepealinna rünnakuliidrid Siim-Markus Post, Saimon Sutt ja Henri Wade-Chatman polnud poolajaks kätt veel valgeks saanud, Mihkel Kirveselgi vaatas protokollist vastu vaid kaks silma. Nelik tabas 14 viskest üksnes ühe.

Kolmandal veerandajal vahe püsis: VTB ühisliigas play-off'i kohta nooliv sats ei suutnud Pärnu tiimi lõplikult murda ja kaks meeskonda mängisid perioodi 23:23 viiki.

Viimast veerandaega alustas Kalev 10:0 spurdiga ja mäng oli tehtud. Lõpus suutsid pärnakad siiski veerandaja 21:17 võita.

Sadama resultatiivseimaks kerkis 18 punktiga Justin Alston. Demetre Rivers lisas 17, Rannar Raap ja Kirves 11 silma. Üleplatsimees oli 22 punktiga kalevlane Reggie Lynch.

Tabeliseisu vaadates on Sadama seis nigel. Kümme võitu ja 15 kaotust annab kümnenda koha. Mängida jääb veel kolm mängu, kuid viimasel play-off'i kohal asuval Raplal on kaks võitu rohkem.

Pärnu klubi järgmine mäng toimub laupäeval võõrsil Tartuga.