Amsterdami Ajax jättis Madridi Reali Meistrite liiga veerandfinaalist välja!

Postimees Sport
Amsterdami Ajax
Amsterdami Ajax Foto: GABRIEL BOUYS / AFP

Jalgpalli Meistrite liigas selgusid esimesed veerandfinalistid. Üllatuslikult alistas  Amsterdami Ajax 4:1 Madridi Reali jättes valitseva meistri veerandfinaalist välja. Lisaks pääses edasi ka Tottenham.

Amsterdami Ajax alustas kohtumist koheselt väga suure tahtmisega ning nii jäeti koduväljakul mänginud Real juba 18. minutiks 2:0 kaotusseisu. Ajaxi väravate autoriteks olid Hakim Ziyech ja David Neres. Poolajapausile mindigi Ajaxi 2:0 eduseisus.

Teisel poolajal üritas ka Real mängu tagasi saada, aga kahele esimesele väravale väravasöödud andnud Dusan Tadic viis 61. minutil hoopis Ajaxi 3:0 juhtima. Marcus Asensio suutis Reali poolt küll ühe värava tagasi lüüa, kuid Lasse Schöne imeline karistuslöök lõpetas Reali viimased lootused - lõppseisuks jäigi 4:1. Kahe kohtumise kokkuvõttes sammus Ajax poolfinaali 5:3 võiduga Reali üle.

Teises tänases kohtumises ei suutnud avakohtumise 0:3 kaotanud Borussia Dortmund imet korda saata ning korduskohtumine koduväljakul kaotati Tottenhamile 0:1. Kohtumise ainsa värava lõi Harry Kane ja nii on veerandfinaalis ka Tottenham.

Borussia Dortmundi ja Tottenhami vahelises kohtumises on kindel eelis Tottenhamil, kes suutis avakohtumise kogunisti 3:0 võita. Sakslased loodavad aga siiski pisikesele imele ning edasipääsule veerandfinaali.

Ajaxi ning Reali vahelises paaris on olukord veidi põnevam. Avakohtumise võitis Real kõigest 2:1, mis jätab lootused õhku ka Ajaxi jaoks. Samas peab Ajax suutma edasipääsuks lüüa vähemalt 2 väravat.