Poolfinalist selge: Pärnu kinkis TalTechile veerandfinaalseerias vaid ühe geimi

Naistepäeval, 8. märtsil selgus võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinalist, kui Pärnu sai veerandfinaalseerias teistkordselt jagu TalTechist.

Kui Pärnu alistas veerandfinaali esimeses mängus kodus pealinlased kindlalt 3:0, siis võõrsil olid Avo Keele juhendatava meeskonna võidunumbrid 3:1 (25:15, 25:20, 23:25, 25:19). Seega sai TalTech kahe mängu peale kokku tunda võidurõõmu vaid ühes geimis, sedagi üpris napilt.

Teist mängu järjest oli TalTechi resultatiivseim Richard Orutar, kelle arvele kogunes sedapuhku 15 punkti. Tõsi, sama punktisummani küündis ka tema meeskonnakaaslane Valentin Kordas. Üleplatsimees oli Pärnu pallur Atu Chizoba Neves, kes tõi suisa 25 silma.

Teises veerandfinaalpaaris juhib Selver Tallinn mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta saanud Eesti võistkonda ehk Bigbank Tartu ning Saaremaa Võrkpalliklubi pääsesid otse poolfinaalidesse.

Enne mängu:

Eilses kohtumises alistas Pärnu 3:0 (25:16, 25:16, 25:23) TalTechi. Toms Švans tõi Pärnu resultatiivseimana 12 punkti (+6), Taavet Leppik lisas 11 (+7) ja Chizoba Neves Atu 10 punkti (+3), vahendab Volley.ee.

Avo Keele juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsent oli 60, rünnakuprotsent 47, blokiga saadi 11 (4 sulustamist sai kirja Švans) ja serviga 4 punkti (eksiti 13 pallingul).

Ilma oma vigastatud liidri Mihkel Nuudita mänginud TalTechi edukaimaks kerkis 14 punktiga (+5) Richard Orutar, Ragnar Kalde lisas 7 silma (+2). TalTechi vastuvõtt oli 40%, rünnak 31%, blokipunkte kogunes 4, serviga punkte ei teenitud (servivigu tehti 12).

Kui TalTech suudab täna võita ja seeria viigistada, peetakse otsustav kohtumine Pärnus 10. märtsil kell 17.00.

Teises veerandfinaalpaaris juhib Selver Tallinn mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Avakohtumine võideti 3:0 (25:19, 25:19, 25:18). Seeria teine kohtumine toimub 10. märtsil kell 18.00 Rakvere spordihoones ning vajadusel kolmas mäng 11. märtsil kell 19.00 Audenteses.