Pärnu taekwondo‘kad tulid Tšehhis pjedestaalile

Joosep Laik
Pärnakad naasid Tšehhi meistrivõistlustelt kahe kulla, ühe hõbeda ja pronksiga.
Pärnakad naasid Tšehhi meistrivõistlustelt kahe kulla, ühe hõbeda ja pronksiga. Foto: Erakogu

Möödunud nädalavahetusel taekwondo A-klassi meistrivõistlustel Chech Open tulid Eesti esindajad tagasi seitsme kulla, kuue hõbeda ja kuue pronksmedaliga. Pärnakad naasid kahe kulla, ühe hõbeda ja ühe pronksiga.

Eesti võistkonda kuulus 14 sportlast, nendest neli pärnakad. Esimese kuldmedali võitis Annette Russ kompleksharjutuses.

Teise kuldmedali 14–15aastaste juunioride seas üle 75kiloste kaaluklassis teenis Aleksander Savtšuk. Savtšuk võitis kolm matši: esimese Tšehhi, teise Sloveenia ja kolmanda Tšehhi võistleja vastu.

Hõbe riputati 14–15 aastaste juunioride seas kaela Deniss Gorskovile (kuni 60 kg). Gorskov võistles neljas matšis: võitis kolme Tšehhi võistlejat, kuid kaotas neljandas sloveenile.

16–17aastaste juunioride arvestuses teenis pronksi Kamilla Velokopolije (kuni 52 kg). Avamatšis võitis ta Tšehhi esindajat, kuid kaotas teises 2018. aasta Euroopa meistrile Tšehhist.

Mõõduvõtust võttis osa 400 sportlast üheksast riigist. 2.–8. aprillil osalevad kõik nimetatud taekwondo'kad Itaalias Euroopa meistrivõistlustel.