Järelvaadatav: Ronaldo sai puhkepäeva, Juventus kohustusliku võidu

Postimees Sport

Itaalia jalgpalli kõrgliiga Serie A alustas 27. mängudevooruga, kui avalahingus sai tiitlikaitsja Torino Juventus kodus 4:1 jagu Udinesest.

Juventus haaras juhtohjad juba 11. minutil, kui sihile jõudis Moise Kean. 19-aastane ründaja duubeldas võõrustajate eduseisu kuus minutit enne poolajavilet. Juventuse kaheväravalises eduseisus mindi ka puhkepausile. Sellega oli mäng tehtud.

Teine poolaeg oli vormistamise küsimus. Ragnar Klavani endine meeskonnakaaslane Emre Can realiseeris 67. minutil penalti ja neli minutit hiljem viis väljakuperemehed juba nelja väravaga juhtima Blaise Matuidi. Udunese auvärava eest hoolitses 84. minutil Kevin Lasagna.

Juventuse suurim staar Cristiano Ronaldo jälgis kogu kohtumist vahetuspingilt, sest eeloleval teisipäeval ootab Juventust ees Meistrite liiga kaheksandikfinaali kordusmäng Madridi Atleticoga.

Juventus hoiab 75 punktiga Serie A edetabelis kindlat liidrikohta, edestades teisel kohal olevat Napolit, kes pidanud ühe mängu vähem, koguni 19 silmaga. Udinese heitleb püsimajäämise nimel, olles 25 punktiga 15. kohal.

Enne mängu:

Kaheksandat järjestikust Itaalia meistritiitlit jahtiv Juventus juhib Serie A liigatabelit 72 punktiga, edestades lähimat jälitajat Napolit suisa 16 silmaga. Kolmandal kohal olev AC Milan jääb maha juba 24 punktiga. Udinese paikneb 20 meeskonna konkurentsis 15. kohal ja heitleb püsimajäämise nimel. Praegu edestab Udinese väljalangemistsooni seitsme punktiga.

Juventuse ja Udinese hooaja esimeses omavahelises mängus, mis leidis aset 6. oktoobril 2018, saavutas kaheväravalise võidu toel kolm punkti Juventus. 2:0 võidumängus tegid Juventuse eest avapoolajal skoori Rodrigo Bentancur ja Cristiano Ronaldo. Seejuures pole Juventus tänavusel hooajal koduliigas kordagi kaotajana väljakult lahkunud.

Kui Ronaldo on 19 tabamusega ka Juventuse ja kogu liiga parim väravakütt, siis Udinese edukaim väravalööja on seitse tabamust kirja saanud Rodrigo De Paul.