Sadama korvpallimeeskond jäi taas pärnakatele alla

Korvpall.
Korvpall. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnu Sadama korvpallimeeskond naasis pea kolmenädalaselt Eesti-Läti ühisliiga mängupausilt, minnes nüüd pealinnas vastamisi TalTechiga. Kuigi lõviosa platsil käinuist moodustasid pärnakad, võitis pealinna tiim 91:84.

Soojendusel nägi huvitavat vaatepilti, kui peale Sadama tiimi liikmete oli platsil trobikond pärnakaid. Tehnikaülikooli meeskonnas oli neid koguni seitse: peatreener Rait Käbin, abitreener Kris Killing, mänedžer Raido Ringmets, mängijad Toomas Raadik ja Norman Käbin. Noorteklassides said korvpallihariduse siin Reni Alvin Kuimet ja Sander Viilup. Vilemees Hendrik Laaski on suvepealinlane.

Suvepealinna tiim võitis esimese veerandi 24:20, ent läks poolajapausile kahepunktises kaotusseisus (40:42). Teist poolaega alustas teravamalt pealinna võistkond, kes enne otsustavat veerandaega pääses kümnega ette (69:59).

Pärnakad ei visanud püssi põõsasse, vaid tegid viimase veerandaja alguses pealinna kogunenud fännide põrgulärmi abil 9:3 spurdi (68:72) ja kolm minutit enne matši lõppu sopsas Siim-Markus Post kolmese, vähendades kaotusseisu vaid ühe punktini (77:78). Paraku vastasid pealinlased 10:1 spurdiga ja mäng oli tehtud.

Sadama peatreener Heiko Rannula sõnas mängujärgses intervjuus, et individuaalse kaitsega jäädi hätta. "Kümme kuni 15 rünnakut olid sellised, kus olime 20 sekundit korralikult kaitses, aga siis keegi individuaalselt eksis. Sõprusmängud läksid meil väga hästi, aga täna oli mingi kramp sees. Tuleb tunnistada, et TalcTech on meist parem meeskond. Play-off'i koht on veel saadaval," rääkis Rannula.

Pärnu poolel säras efektiivsusnäitajaga (33) Demetre Rivers, kes kogus 26 silma, tabades kümnest viskest kaheksa. Post viskas 13 ja Mihkel Kirves 12 punkti. Tallinna tiimis särasid pärnakad: Raadik oli 27 punktiga üleplatsimees ja Norman Käbin lisas 16 punkti, kuus lauapalli, seitse söötu ja kuus vaheltlõiget.

Novembris võitis samade võistkondade heitluses ülikooli meeskond 70:48.

Pärnul on nüüd tabelis kümme võitu ja 14 kaotust, mis annab üheksanda koha. Sama saldo on Tallinna Kalevilgi. Sadamal jääb põhiturniiril mängida neli matši: BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikooli, Jurmala ja Tallinna Kaleviga.