Raja napsas Endreksoni puudumisel sisesõudmise meistritiitli

Märt Pilme
, reporter
Allar Raja.
Allar Raja. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti sisesõudehooaeg lõppes täna Jüri spordihoones Eesti meistrivõistlustega, kus Pärnu sportlased võitsid rohkesti medaleid, sealhulgas meistritiitleid.

Mõõduvõtust pidi haiguse tõttu loobuma mullune meister, Eesti parim sisesõudja Tõnu Endrekson (Pärnu SK), jättes trooni vabaks eelmise võistluse hõbedale Allar Rajale (SK Kalev). Mäletatavasti oli Endreksoni edu läinud aastal Raja ees 0,6 sekundit.

“Jäin mõni päev tagasi kõhuviirusesse ja arvan, et meistrivõistlustel startida poleks tark tegu. Taastun ja teen need kaks kilomeetrit järgmisel nädalal,“ rääkis Endrekson sõudeliidu kodulehe vahendusel võistluste eel.

Nii läkski. Endreksoni puudumisel napsas esikoha Raja, kes edestas teisena lõpetanud pealinlast Martin Kivilot 4,5 sekundiga. Pronksiheitluses jäi kalevlane Sten-Erik Anderson sajandikuga alla pealinlasele Jüri-Mikk Udamile. Andrei Jämsä (Pärnu SK) oli seitsmes.

Pärnu sõudeklubi säravamate tulemuste eest hoolitsesid seekord õrnema soo esindajad. Naiste U23 vanuseklassis võidutses Liisu Mitt, kes pälvis Eesti meistritiili, 2019. aasta sisesõudesarja võidu ja üliõpilasmeistritiitli. Teine oli vastaskalda esindaja Grete Alttoa, neljas võitja klubikaaslane Greta Jaanson.

Annabel Aron ja Liisu Mitt.
Annabel Aron ja Liisu Mitt. Foto: Pärnu sõudeklubi / Facebook

Neidude A-klassis napsas kuldmedali Annabel Aron (Pärnu SK), teine oli kalevlane Kadri Vilbaste. Jane-Riin Nõmmsalu (SK Kalev) sai tüdrukute B-klassis pronksi ja C-klassis hõivasid pjedastaali madalamad astmed kalevlannad Berit Alttoa ja Mariann Must.

Meeste U23 eaklassis oli Pärnu sõudeklubi esindaja Margus Kodasma hõbedal, jättes kalevlased Johann Poolaku ja Rain Harjuse kolmandaks-neljandaks.

Üle 50aastaste naisveteranide arvestuses võitis meistritiitli Pärnu sõudeklubi treener Tatjana Jaanson. Üle 30aastaste seas võidutses Kalevi esindaja Helen Tinkus, kolmas oli Riina Arva (Pärnu SK). Naisparasportlastest võitis meistritiitli Birgit Näppi, klubikaaslane Anna-Friida Jürgenson tuli kolmandaks. Meeste seas pidi Agor Tettermann (Pärnu SK) tunnistama Ergo Metsa kindlat paremust, tasuks hõbe.