Sisesõudjad tõid Viljandisse kuus meistritiitlit

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Kermo Randmäe võitis meeste kergekaalu arvestuses.
Kermo Randmäe võitis meeste kergekaalu arvestuses. Foto: Elmo Riig

Eesti sisesõudmise meistrivõistlustel koondisesse kuuluvad Viljandi mehed poodiumile ei jõudnud, sest Kaur Kuslap lõpetas viienda ja Kaspar Taimsoo kuuenda kohaga.

Rae vallas Jüri spordikompleksis peetud sisesõudmise meistrivõistlustel tuli meistriks Allar Raja, kes oma peamise konkurendi Tõnu Endreksoni kõrvalejäämise järel oli sõidu kindel valitseja ning edestas teise koha saanud Martin Kivilot ligi nelja sekundiga. Kolmanda koha sai Jüri-Mikk Udam pisut vähem kui üheksasekundilise kaotusega Rajale.

Kolmanda ja kuuenda koha vahe oli lõpuks 1,1 sekundit. Nii kaotas Kuslap pronksi 0,3 sekundiga ja Taimsool jäi medalist puudu 1,1 sekundit.

Tiitlita aga Viljandi klubi ei jäänud. Esikoht tuli nii meeste kui naiste kergekaalu sõudjate arvestuses. Meestest oli stardis seitse sportlast ning kindla ülekaaluga võitis viljandlane Kermo Randmäe.

Naiste kergekaaluklassis oli võistlejaid kaks ning mõlemad Viljandist. Võitis Eve Sankovski ligi 30-sekundilise eduga Silja Toomingu ees.

C-klassi tüdrukute arvestuses oli parim Viljandi sõudeklubi esindaja Gerli Endrekson.

B-klassi tüdrukute seas võitis Viljandi klubi neiu Doris Meinbek ning poiste B-klassis oli võitja Rainer Oras. Mõlemas arvestuses oli stardis üle kümne sportlase. Poiste A-klassis oli võitja Viljandi sõudja Leo Muiste. Alla 23-aastaste neidude seas oli Kärolyn Mäesaar kolmas.

Üle 40-aastaste naiste seas sai Reti Joandi teise ning Heli Torim kolmanda koha.