Pärnu võrkpalliklubi alistas Balti liiga pronksimatšis RTU/Robežsardze 3:0.

Suvepealinlaste peatreener Avo Keel saatis mängu alguses platsile Martti Keele, Chizoba Neves Atu, Ilja Kovaljovi, Atvars Ožolinsi, Siim Ennemuisti, Toms Švansi ja libero Silver Maari ehk võrreldes eilse poolfinaaliga jäi välja Taavet Leppik, keda asendas Ožolins.

Esimene geim. Pärnu alustas teravamalt ja läks 8:4 ja 12:8 ette. Kuigi edu näis turvaline, tulid lõunanaabrid 14:15 järele ja läksid hea hoo pealt hiljem 20:19 juhtimagi. Lõpp läks närviliseks ja mängupilt oli kole. Mitu korda sekkus abikohtunik, kes peakohtuniku otsust muutis, mis omakorda ajas marru Pärnu kapteni Martti Keele, kes vähemalt kolm korda pukikohtuniku käest aru päris. Siiski võitis Pärnu avageimi blokkide toel 25:23.

Teine geim. Kui avageimis sai kerge algedu Pärnu, siis nüüd oli Riia kord (6:2). Pärnakad püüdsid lõunanaabrid seisul 8:8 kinni ja ühes mindi 14:14ni. Suvepealinlased vahetasid käiku ja asusid 18:15 juhtima. Siis oli lätlaste kord spurtida (18:18) ja pahane Avo Keel võttis aja maha. Lõpp läks taas nugade peale ja mõlema tiimi mehed ei suutnud emotsioone vaka all hoida, välkusid kollased kaardidki: 20:20, 21:21, 22:22, 23:23, 24:24, 25:25 ... ja 27:25 Pärnule! 2:0!

Kolmas geim. Periood algas taas emotsionaalselt, kui ründelöögil eksinud Kovaljov palli jalaga lakke põrutas: punane kaart ja punkt Riiale (4:3). Kümme silma sai esimesena täis Pärnu, kui Atu lajatas pallinguässa (10:9). Atu pallingute toel saadi ka 20 punkti esimesena täis (20:18). Hästi sekkus vahetusest Leppik, kaitses tegutses mehiselt Maar. Mõni pallivahetus hiljem oli pärnakatel nägu juba naerul, sest edu oli kolmepunktine (22:19). Matš lõppes 25:21. Pronks Pärnusse!

Pärnu resultatiivseim oli Atu, kes kogus 14 (+4) silma. Kovaljov lisas 11 (+5) punkti.

STATISTIKA.

Avo Keel tunnistas, et ei mäleta, kas on varem liigas pronksi võitnud. Teist karva medaleid on tal varasemast mitu. "Poeg (Martti Keel) just ütles, et see on tema esimene pronks ja ka minu esimene pronks. Äkki tõesti ongi nii, ma tõesti ei tea. Kaotatud pronksimatše mäletan ma küll, aga võitu mitte," ütles peatreener, kes pole tõepoolest varem pronksi võitnud.

Mängust rääkides viskas juhendaja nalja: “Saime täna seitse korda rohkem blokke kui eile poolfinaalis!” viitas Keel poolfinaalis Bigbank Tartu vastu teenitud ühele blokipunktile. "Tegelikult punnisid lätlased meile kõvasti vastu ja kerge see mäng ei olnud," lisas Keel.

Pärnu libero Silver Maar täiendas: "Mänguga võib täna rahule jääda. Seisu poolest polnud kerge kohtumine, aga geimide lõpus eksisime vähem, nemad rohkem. Sealt see vahe tuli."

Suvepealinlaste järgmine matš tuleb neljapäeval, kui nad lähevad kodusaalis Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis vastamisi TalTechiga.