Märtsist algas uus jahiaasta

Alice Lokk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taagepera, 22.10.2016 Eesti naisküttide selts korraldas Valgamaal Taagepera metsades põdrajahi, kus kütiliinis olid ainult naised. Jahindus, jahimehed, kütt, kütid, küttimine, metslooma jaht Püss, laskemoon, relv, kaheraudne Foto Arvo Meeks/Valgamaalane
Taagepera, 22.10.2016 Eesti naisküttide selts korraldas Valgamaal Taagepera metsades põdrajahi, kus kütiliinis olid ainult naised. Jahindus, jahimehed, kütt, kütid, küttimine, metslooma jaht Püss, laskemoon, relv, kaheraudne Foto Arvo Meeks/Valgamaalane Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

1. märtsil algas uus jahiaasta, mille on Eesti jahimeeste seltsi juhatus nimetanud jahiohutuse aastaks.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts ütles, et jahipidamine on seotud relvadega, mis on suure ohu allikas. "Seetõttu on sellel aastal meie suurim tähelepanu jahirelvadel ja nende käsitsemisel, sest on äärmiselt vajalik, et igaüks oma relva tunneks ning oskaks sellega ohutult ümber käia," põhjendas ta. "Jahiseaduses ja -eeskirjades on punkte, mis käsitlevad jahiohutust ja mida tasub jahimeestel aeg-ajalt enne jahti üle korrata."

Jahiohutuse aastal on tavaks kõikidel jahiseltsidel lasketiirus korraldada laskepäevi, kus ekspert kontrollib üle jahirelva ja kasutatava moona. Jahiseltsidele soovitatakse korraldada ka relvade, ohutustehnika, ballistika ja laskemoona koolitusi.

 Eestis ei lange jahiaasta kokku kalendriaastaga. Jahiseaduse järgi kestab jahiaasta 1. märtsist järgmise aasta veebruari viimase päevani. Jahiaasta alguses tehakse kokkuvõtteid möödunud hooaja küttimistulemustest. Möödunud jahiaasta küttimisstatistika annab keskkonnaagentuur välja kevadel. Seejärel planeeritakse koos teadlaste ja jahindusnõukogudega kogutud vaatlusandmete ja küttimistulemuste põhjal jahiaasta küttimismahud.

1. märtsist võib küttida metssiga, kes koos võõrliikide kähriku ja mingiga on aasta läbi kütitav uluk. 15. aprillini kestab koprajaht ning 15. aprillist võib küttida hallhüljest. Suvine jahihooaeg saab alguse 1. juunil sokujahiga. Ajujaht suurulukitele algab sügisel ning 1. oktoobrist võib jahti pidada koertega.

Jahikalendri leiab jahimeeste seltsi kodulehelt.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles